зов за помощ

обърнах целият нет и немога да намеря свързващи втулки за мухарка от фибро стъкло.
някой ако има представа от каде да намеря ще съм му много благодарен.

Re: зов за помощ

Колега,
Хич ме няма в родбилдинга, ама се чудя дали графит няма да свърши работа!?
'Що трябва задължително да е фибро-стъкло?
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

Графитна втулка можеш да си направиш сам от счупени колена например.
Ако нямаш, поразпитай по познати или пусни размерите, които те интересуват - някой може да помогне.

Друг вариант е да вземеш един шублер и да тръгнеш по големите риболовни магазини.
Виждал съм да продават връхни секции с различни дебелини и дължини. Може нещо и да ти свърши работа.
На бул. Цар Борис III, малко над х-л Шипка в локалното има един магазин, ако не се лъжа на "Майсторски риболов".
Там мисля е едно от местата където съм виждал, аме не съм сигурен. Просто пообиколи.

Предполагам че става въпрос за изработка на шпигот втулка?!
Тогава и плътен стъклопласт може да ти свърши работа.
Още повече че можеш да "пишнеш" конуса ако е необходимо.

Поздрави и успех!
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

Колега smaili,
Както си задал въпроса:
свързващи втулки за мухарка от фибро стъкло.
не се разбира, дали мухарката е от фибростъкло, или търсиш фибростъклени втулки.
Не си конкретизирал какво искаш да правиш. Искаш да ремонтираш счупено, да срежеш бланки и да намалиш транспортната дължина, да направиш от стара пръчка нещо ново... Иначе щеше да получиш отговор до сега. Както и да е...
Подозирам, че искаш да направиш шпиготна връзка с фибростъклени ферули.
Готовите ферули, които се продават няма да ти свършат работа. Подобен на твоя въпрос от друг форум:http://imageshack.us/a/img401/6074/71958649.jpg[/image]
Забележи, че човека търси от какво да си направи шпигота, а не готова втулка. Логично е.
Никой производител на мухарки не може да предвиди къде точно ще решиш да счупиш или срежеш пръчката и да поддържа наличности от съответните втулки (дължина, диаметър, конус). Виж отговора на горния въпрос:http://img853.imageshack.us/img853/923/52701399.jpg[/image]
С други думи - обикаляш риболовните магазини. Много от колегите там държат под ръка секции от стари
пръчки, счупени секции и т.н. Вариант са и сергиите с риболовни принадлежности по пазарите. Търсиш парче с подходящ диаметър и конус. После го доправяш. Най-трудната част е да го напаснеш на конус. Бавно и внимателно - става. Един янки и „чертеж“ чак си е направил:http://img827.imageshack.us/img827/8059/85809714.jpg[/image]
Най-лесния ти вариант е да се обърнеш към някой от билдърите. Все имат парчета от стари проекти. Докато обърнете по питие и ще решите проблема на място...
Докато съм се шматкал у дома - Ангел е писал, ама няма да трия. :oops: :P
Поздрави
Юли

Предполагам че става въпрос за изработка на шпигот втулка?!
Тогава и плътен стъклопласт може да ти свърши работа.
Още повече че можеш да "пишнеш" конуса ако е необходимо.

Поздрави и успех!
:!:
Точно!
Затова човека от моя пост –втория отговор от снимката - казва, че ползва стъкло за всички пръти.
Лично за ремонти на приятели съм ползвал само плътни парчета фибростъкло от едновремешни пръти.
Жив и здрав!
Юли

Зафичват ме и домашните, и колегите по работа (в почивен ден :evil: ), та от сутринта не мога да довърша един пост, като хората...
:oops: :oops: :oops:
Присетих се още нешо.
Smaili, като търсиш втулки по интернет - значи, можеш да чакаш.
Пиши на производителя на прътлето. При производството винаги има дефектни бланки (не минават тестовете, видими дефекти, сбъркан цвят...)
Тогава минаваш на нещо такова:http://vintagerods.com/vintagerods/spigot/
Решаваш си проблема оптимално. Няма конуси и ала-бала....
Материала ще е същия!
Още веднъж поздрави!
Юли