лакиране на колена

Колеги някой лакирал ле е колена, ако някой има впечатления от конкретен продукт по възможност наличен в местаната търговска мрежа, моля за информация (налага ми се да оправям надрани графитни колена и ми трябва нещо тънко, имах некъв специализиран rod varnish но като го отворих се оказа че е заминал).
Благодаря.

Re: лакиране на колена

Колега, преди три години си прелакирах цялата въдица. За целта ползвах лак на " Rod Dancer ", с който се снабдих от английският сайт " Гайд `с енд бланкс" http://www.guidesnblanks.com/product/541/category/318
Коляното обработих с водна шкурка, размер 700 , под непрекъснато течаща струя вода-по препоръка на руски билдър / карбонът мокър, става направо прозрачен, и много по-лесно се следи процеса/. Работих изцяло на ръка, с въртене. Не съм ползвал бормашина. Пръчката е жива и здрава до ден-днешен.
Лакът е превъзходен. Нанеси го при външна температура 20 гр. Аз ползвах тампон, от дамски чорапогащник, по препоръка на Тео Атанасов. Нанася се, като се напои добре тампона, обвие се коляното, и се прекара еднократно, във една посока !! Разлива се, и покрива превъзходно. Лакът,обаче, съхне ужасно бързо, и всякакви опити да поправиш нещо, са обречени на петна, и залепвания .
Покритието е хубаво. Аз направих 4 ръце. Като се изключат некадърностите, и простотиите , които аз сам направих, става неотличимо от заводското. Няма побеляване, напукване , и т.н Преди една година го матирах с фина стоманена вълна- добър ефект има, скриха се част от моите тесли :D
И, те така. Много ще се радвам, ако поне малко съм ти бил полезен.
Поздрави !

Благодаря ти Данчо, от полза ми е. За цялостно лакиране предполагам това е начина и ако ми се наложи ще го имам предвид, но аз не съм лакирал цяло коляно и не бих могъл да го направя по този начин (за съжаление).
Реших го въпроса де, от основно значение (оказа се) е техниката на полагане, ползвал съм уретанов лак и ефкта напълно ме задоволява (с уговорката че за трайност не мога да дам мнение).
Поздрави,
К.

Здравейте,

Да не отварям нова тема, отстраняването на лака от стъклопластови колена по същия начин като описания по-горе от Данчо за графитните ли е?

Поздрави,

Ангел
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

ми със сигурност ше стане, но според мен смисъла от този начин (Данчо да ме поправи ако бъркам) е да имаш достатъчно добър контрол при шлайфането за да махнеш само лака и да не закачиш плата и смолата дет го държи, щот конкретно при графитните колена тва им е..ва мамата...
със стъклените колена тоя проблем го няма, и да ги прежулиш малко нищо им нема, т.е. можеш си ги жулиш как ти кеф според мене :D

Ангеле, жуленето със счупено стъкло е по същество циклене. Така създаваш на практика многоъгълник,а не овална повърхност, и рискуваш да задълбаеш в материала /според мен/ . Тука е полезно да вземе отношение Кънчо Борисов, той е човек, опитал от всичко, и е достатъчно ръкат.