Re: Отново SAGE

И.М.
Смолата за корк за колко време втвърдява, защото ми трябва по бавна от тази дето е за 4-5 минути.
Стандартно епокси смолата я дават 5 минути. Някои фирми Зип Гат имат и за повече време - 15 мин. Новите смоли тепърва предстои да ги експериментираме. Наистина с тази за 5 мин - трудно се работи. Или поне трябва да се лепят по две три шайби на ден. Втеърдява бързо, не омокря добре и т.н. :D В Адаш, опитай да разредиш с малко ацетон смолата и като стане по-течна се удължава процеса. Отделно прилепва и попива по-добре в корка.
За естетиката и грип-инсектите то е ясно, че Флайко ще извади някой препапарат из под тезгяха - ПРОТИВ :D :D :D :D

Знам, че става с разреждане, но вместо това ползвам смолата за водачи, попива екстра, но се чака един ден да втвърди напълно.

ПП Всеки може да си монтира квот си иска в грипа, един муха, друг колата, хлебарки...аз предпочитам пъстърве от зарибителния матрал, много добре изпъкват точките от смолата :D :D :D

Адаш, това е един корк за въдица на Крилов. В стандартната дръжка, беше къса. Сложих две шайби от корка на частици. Когато се лепят с "твърдо" лепило. Изравняването е малко проблем, понеже в последният етап. Шкурката "реже" по-лесно корка и по-трудно мястот на сглобката. Но ако човек има време се получава нещо:
Изображение
И два водача от същата:
Изображение
Изображение
Тази година изтървах, доста сериозна риба с тази шибучка. Направо ме е яд. Щех да я сложа на личната карта.
:D :D :D

Aз ще взема да помоля Иван да ми изтипоса на дръжката една снимка на Саманта Фокс, като спомен от повехналата ми младост. Представям си пък нейните "точки" как ще изпъкнат от смолата! :D
Поздрави, приятели! :D
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

И.М.
Смолата за корк за колко време втвърдява, защото ми трябва по бавна от тази дето е за 4-5 минути.
Стандартно епокси смолата я дават 5 минути. Някои фирми Зип Гат имат и за повече време - 15 мин. Новите смоли тепърва предстои да ги експериментираме. Наистина с тази за 5 мин - трудно се работи. Или поне трябва да се лепят по две три шайби на ден. Втеърдява бързо, не омокря добре и т.н. :D В Адаш, опитай да разредиш с малко ацетон смолата и като стане по-течна се удължава процеса. Отделно прилепва и попива по-добре в корка.
За естетиката и грип-инсектите то е ясно, че Флайко ще извади някой препапарат из под тезгяха - ПРОТИВ :D :D :D :D
Стандартно епокси смолата НЕ втвърдява за 5 минути, а продукта, който използваш втвърдява за пет минути. Така, сега да ви споделя какво ми каза технолог по въпроса:
1. Разредителят се изпарява, но при по-дебели покрития остават мехурчета, а при по-тънки под микроскоп ще се видят порички.
2. Продуктът се състои от два компонента - смола и втвърдител, от който зависи времето за втвърдяване.
3. Епоксидната смола достига пълните си якостни показатели за 7 дни при нормални условия, при температура до 60 оС за 3-4 часа.

И.М.
Стандартно епокси смолата НЕ втвърдява за 5 минути, а продукта, който използваш втвърдява за пет минути. Така, сега да ви споделя какво ми каза технолог по въпроса:
1. Разредителят се изпарява, но при по-дебели покрития остават мехурчета, а при по-тънки под микроскоп ще се видят порички.
2. Продуктът се състои от два компонента - смола и втвърдител, от който зависи времето за втвърдяване.
3. Епоксидната смола достига пълните си якостни показатели за 7 дни при нормални условия, при температура до 60 оС за 3-4 часа.
Борка привет, не ми се спори с теб. Нито искам да развалям темата. Но след 65 изпита, основно Химия и Физика, поне малко трябва да знам и тук мехурчета, порички и други нямат значение. :D :D :D :D Двойка нямам! Процеса е нещо такова:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... B8%D1%8Fда разбирам.
За твърдостта - той и цимента втърдява за час, но процеса протича на практика безкарйно! :D :D :D :D

Мали голяма хранилка било в тая тема навремето.Влязох тук да видя кой е тоя И.М.,че ми подариха една негова пръчка и ахнах.То да не направиш нещо свястно у тъпата ни държава.Разбирам градивна критика,ама то....който не му харесва да фане теслата и да си удялка по-арно бе.
Та на въпроса.Разположението на водачите се избира по време на кастинг или при частично или при пълно натоварване,за да опънеш бланката равномерно с шнура.Питам защото разстоянието между водачите е доста нестандартно,но като натовариш пръчката се извива перфектно.Това значи безкрай проби и местене или се лъжа?За формула и дума не може да става това ми е ясно.Поздрави и не се връзвай на провокации ,а продължавай да правиш скулптори!
Бранко.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"