Re: Отново SAGE

Тва за броенето на пръстените ми е доста смешно, щото ги има с различна височина...ама нейсе,щом бройката е важна.По същество...Виждал съм само пръчката на Данчо, преди да бъде поправена. :Първото което ми направи впечатление,беше качеството на изработка.Заливките бяха ПЕРФЕКТНИ!Нито един фабричен Сейдж,който съм виждал няма толкова добри заливки!Никакви мехури, занасяния,и асиметрии....Конците нямаха никакъв луфт, равномерно навити и с приятен ненатрапващ се цвят.Водачите-разположени както трябва, в идеална права.Единственото което не ми хареса беше дръжката.Дръжката, беше прекалено малка за пръчка за далечен риболов .За ръката на Данчо , беше много малка.Формата..да беше интересна.Сигурен съм , че е супер удобна за риболов на суха с четвърти клас, но ако се налага да вадиш шнура всеки път, за мен лично би било доста уморително, понеже голяма част от ръкат ми ще е на бланка.Все пак говорим за ТСР и според мен дръжката трябва да е по -масивна.Иван е творец и влага собствено мислене в пръчките които връзва .Данчо от своя страна е клиент и неговото мнение е най важно в случая!Все пак той ще хвърля с тази пръчка, и той плаща!В последствие , както се разбира Иван си е коригирал грешката, така че кво има да се чешете на тая тема.Пръчките са перфектни.
П.с.Данчо в интерес на истината още тогава ти казах:Човек като си поръчва бланк, си го връзва САМ!Иначе ,все ще намериш за кво да се хванеш.Още повече , че ти не си кьопав, и всичко ти иде отръки.Следващия си го вържи сам.То това е основното удоволствие от купуването на бланк,ане на готова пръчка....Да кажеш-Това АЗ съм го правил!

Включвам се малко късно.Видях снимките на четирите Сейджа скоро след пускането им във форума.Лично на мен никак не ми допадна профила на грипа им,но не писах защото си мислех,че клиентът е задал точните параметри на билдъра.Явно не е било така.Мнението си е само мое.Всеки човек си има свой вкус и точно това му е хубавото. Гледайки снимките почти съм сигурен,че трите грипа/изключвам втория отгоре-надолу/ не биха ми "легнали"на ръката.Ергономията е сериозно нещо и понякога няколко академични образования не стигат.Примери много,но не тук!
Затова,за да се избегнат подобни недоразумения между билдъра и клиента е най-добре в поръчката писмено да са упоменати всеки детайл и особеност на бъдеща мухарка.
Веско

Пак ще се намеся , а не исках !! Не Ви ли е неудобно на някои "пишещи" да не кажа "драскачи" постоянно да се заяждате ! Колко от вас са направили поне една дръжка , ..... , поне една "сопа" , че давате мнение и се впрягате" !! , Кажете , че ви харесва , или не!! Детайлите , за които преди не сте си и помисляли .... , оставете на "майстора" !! Колко били шайбите.... ами като знаете толкова правете си всичко сами , не купувайте !!! Ама не ви стиска!!!! Само знаете да критикувате , без никакво покритие!!! Започвам да се отчайвам , че имам такива колеги!! В живота си , колкото и да е бил кратък , съм научил едно - взимай мнение само с покритие..... , ако ме разбирате!!!! :???: :???:

Нищо лично!! Поздрави!!

Писателят mr.Bean му предлагам да се успокои ,защото не е коректно да ми говори така , а и БГ е малка и Крилов може да не е наблизо........
Оооо, Пишкунта - много съм си спокоен пиЧ. По принцип имам ниско кръвно, вдигам го рядко, но резко.
Ся ти не си човека, който ще ми кажа дали да бъда коректен точно с теб. Защото ти първи започна. сега, като невменяем комплекс - проблема си е твой! Първи във форума на Акулата щеше да показаваш някакви снимки. Така и не стана- явно лъжеш, с голямата баданарка. След това нещо се обърка с мр. Бийн. Та после реши, че съм ти измислил аз Джими Самървил. И тук си в сериозна грешка. Дори, малко го съжалих Джими Самървил.
Ся с пълна корекност си агент Пишпунта. Врърни си детските спомени, ако можеш да мислиш. Щот , като ти гледам постовете. Го караш много накратко - явно трудно ти се отдава.
Ако искам да те нахраня, ще го направя така, че да посдкачаш поне 1/2 час в несвяст и да се чудиш, що е станало. За сега, явно искаш да втърдим. Ми дадено - пиЧ!
Защо Пишпунта????/ сложи си и ти една питанка, ако искаш/-
-Because, you are a fagot! Alright!
Идва от един филм - четецо!

Формата на гриповете ви се струва странна, защото не е от обичайните / масовите / .На мен лично много ми допада, като форма и чисто естетически. За удобство не мога да коментирам, понеже не съм я държал, но предполагам, че е супер само заради факта, че Дейв Люис пердаши същите ! 8-)

http://www.performanceflyrods.com/sagetcr/sagetcr.html

Поздрави!!
http://www.flickr.com/photos/dboev/

Формата на гриповете ви се струва странна, защото не е от обичайните / масовите / .На мен лично много ми допада, като форма и чисто естетически. За удобство не мога да коментирам, понеже не съм я държал, но предполагам, че е супер само заради факта, че Дейв Люис пердаши същите ! 8-)

http://www.performanceflyrods.com/sagetcr/sagetcr.html

Поздрави!!
Откакто видях нещата на Деив Луис съм му голям фен, като естетика и изпълнение за мен е един от най-добрите!
Определено съм повлиян от формата на дръжките които прави. 8-)

Много рядко ми допадат фирмените грипове.Не налагам на никой моето мнение,просто го споделям.Затова и не си поръчах готов грип,а в момента си избирам коркови шайби.Тия ,които харесах са над три долара парчето,но аз не се ровя много,много из сайтовете.Колкото до именитите билдъри-аз харесвам едни,друг-други.
Веско