Re: Отново SAGE

Отговарям подред : предпочетох "Белинджър"-а чисто визуално,просто е много класическа машинка и ми хареса,а и все пак, това е билдърска пръчка!! Презалепяне е много трудно/невъзможно,защото едната стена,където е изреза е около 1мм.и при нагряване и усукване може да се спраска.Може да се лови така,всичко е наред, така че,като ми поомръзне един ден,ще я мисля..От самото начало се колебаех между този "Сейдж", "Харди -Марксман" и "Зет-Аксис"-а,9-ка пети клас..Трябваше ми универсална въдица,и може би ,сбърках защото "ТЦР"-а е малко ...никаква.Много е капризна на шнур-не работи добре със всички шнурове,капризна е на баланс на макарата,много капризна е към стила на хвърляне!!Във сравнение със нея "Марксмана",със който повечето колеги имат проблеми,е като проста пръчка за първолаци-има ясно изразени флекс-точки,катапулт,който позволява да се отпуснеш и стига да спазваш елементарна техника, хвърля и изпъва безупречно.ТЦР-а представлява един мазен ,равномерен и дълъг....морков,който изисква много повече внимание и не прощава никакви грешки, особенно във стоп-паузата и тръгването напред!! Положителните му качества са, че много лесно вдига шнур от водата на произволна дистанция, добре държи рибите..Вадих със него 38см,хубава ,дебела балканка на езерата,в вачалото заби дълбоко,но после излезе сравнително лесно..Извадих и 40см.клен във Искър,/със кеп/,на пуделче :D :D ,и също се справи добре...Лових и на нимфа доста,сравнително добре обръща кръгово,досега не съм закачал голяма шарена на нимфа...Та, ще продължим да се опознаваме.. :D :D
Поздрави,и нека спазваме добрият тон..не сме за два дена,и не сме малки деца,все пак!!

Аз съм имал възможност да помяткам с всички "хвърлячки" на "Сейдж", които се предлагат у нас, за което благодаря на "Алем", д-р Мишо, Дани Крилов и според мен точно "ТЦР" е въдицата им от този клас с "човешко лице". В сравнение с нея, "З-Аксис" го чувствам съвсем неподатлив на усет и реакция. Но и двете не са пръчки за мен, много повече ми допада "спокойствието и непринудеността" на "СЛТ" и "ЗХЛ", които са склонни да прощават груби грешки в кастинга, за ралика от "катапултите", действащи спред емблематичната фраза "Бог прощава, но аз - не!" :D
Друго голямо (субективно) предимство на "СЛТ" и "ЗХЛ" е, че не "сломяват" съпротивата и на по-едри риби още със засичането ( за което говори и Данчо в горния пост), което води до загуба на емоции и вадене на "неудушевени" предмети.
Не се изказвам съвем по темата, меко казано, но просто си позволих да коментирам, доколкото мога, горното изказване.
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

...Сега съм във мноо сериозни преговори-агитирам дядо Коледа за съветска власт,и се надявам най-после да си имам и аз фото от 21век.Тогава ще фотна пуделчето. Това си е най-обикновен стимулатор,масивен. На събора го видяха всички.
Относно въдиците,затова има толкова много строеве-на който както му е добре..Лошото е,като си виждаш грешките- като мен и не можеш да ги поправиш..Даже според Иво и Чичо Ванчо съм си РАЗВАЛИЛ кастинга..
Оттука,ще пробвам първо да увелича ракията, ако не стане ,чакам идеи :D :D

Данчо, нека Дядо Коледа бъде благосклонен към теб както и към всички нас. :D
Въдици е имало, има и ще има - не са проблем. Обаче знаеш, че по-значима е употребата им със приятели ... както и ракиите :D :D :D
---------------------
В принципа на точността да те попитам - на първата страница, четвъртата снимка, където първа е твоята въдица аз преброявам 14 шайби на дръжката, а не че са 12 както прочетох някъде по-горе.
На фабричните ми ТСР и ZАксиси дръжките също са с по 14 шайби. На ЗХЛ е с 13 шайби и по-тънък рийлсийт.
Изображение
Та се чудя да не би да има разлика във височината на самите шайби щом дръжките се различават. Ти от кой онлайншоп ги купи и на коя марка са.

Поздрави.
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Шайбите бяха 12+тази,която идва със машинката.Ванката добави още една след като му казах,че дръжката ще ми е къса.Следователно ,в момента са 14общо.Шайбите ми ги донесе от щатите един приятел,заедно със останалите компоненти./ОТ "Шофттакъл"-ултимейт куолъти/.Казах вече,че СЧИТАМ НЕЩАТА ЗА ЯСНИ И ПРИКЛЮЧЕНИ. Въдицата е много добре вързана,а човекът, както си знаем, е ръкат.От тук нататък,дай ,Боже,повече риболов...

Здравейте,
Хич не ми се пише вече, но се чувствам длъжен да изразя и моята позиция по делото "Михайлов".
Леко съм засегнат от начина по който се коментират нещата, но за разлика от Гергов, Данчо има това право, все пак става дума за неговата пръчка. По отношение на корка, аз лично го посъветвах откъде, какъв и колко да вземе с идеята да станат дръжки на възможно най-високо ниво. С тази цел шайбите бяха повече, от тях избрах най-добрите за двете пръчки и смятам, че резултата беше много добър- твърд корк с минимално количество пори.
Данчо впоследствие изпили задната част на дръжката защото му пречеше, въпреки че му предложих да го направя аз, но това си е негова работа.
За "белинджъра" бях много против, но той си го избра сам, а го монтирах възможно най-дълбоко в корковата дръжка доколкото ми позволяваше самият макародържач, за каквато и да било друга промяна трябваше да го срежа, но смятам, че фирмата производител е достатъчно сериозна за да се очакват подобни намеси от потребителя. Това е.
Въпреки всичко съжалявам, че има какъвто и да е повод за забележки по отношение на мое изделие, защото правя нещата с максимума старание на което съм способен, независимо от това за кого е и дали ми плащат за него.
Ваш ИМ

Шайбите бяха 12+тази,която идва със машинката.Ванката добави още една след като му казах,че дръжката ще ми е къса.Следователно ,в момента са 14общо.Шайбите ми ги донесе от щатите един приятел,заедно със останалите компоненти./ОТ "Шофттакъл"-ултимейт куолъти/.Казах вече,че СЧИТАМ НЕЩАТА ЗА ЯСНИ И ПРИКЛЮЧЕНИ. Въдицата е много добре вързана,а човекът, както си знаем, е ръкат.От тук нататък,дай ,Боже,повече риболов...
Здрасти Данчо,

Много готино броиш шайби :) - 12(в първия ти пост) + (2 които не се броят от този ти пост) :). И една от тези които не се броят си я добавил като невидима към дръжката на оригиналния ТЦР та стават 15 :).
Едно такова политическо/тенденциозно броене правиш - много забавно :).

Поздрави,
Ради
Изображение

Много готино броиш шайби :) - 12(в първия ти пост) + (2 които не се броят от този ти пост) :). И една от тези които не се броят си я добавил като невидима към дръжката на оригиналния ТЦР та стават 15 :).
Едно такова политическо/тенденциозно броене правиш - много забавно :)
Здрасти, Ради!
Аз пък виждам тенденциозност от твойте постове, спрямо определени потребители на форума :)

Както и да е...Станахме малко като у маалата, но за тези които незнаят, ето как се брои : първоначално сложени 12 шайби /от тези, които си е купил отделно/, след това по молба се добавя още една= 13 шайби + 1 шайба от машинкта = 14 шайби ОБЩО :idea: Та, кое точно не разбра и неможа да преброиш :???: Та чак и в тенденциозност ще обвиняваш Данчо :???:
"и съм му казал на Мънков ако го срещне оли да му каже че някакъв от българия е казал че ще го научи да лови с пупи по английските реки стига да ми плати престоя..." - А.В.

Едно такова политическо/тенденциозно броене правиш - много забавно :)
Здрасти, Ради!
Аз пък виждам тенденциозност от твойте постове, спрямо определени потребители на форума :)
Здрасти Гена,

Това абсолютно не е така :). Освем това, аз си казвам мнението във форума, като обикновен потребил и искам да си запазя това право. Нали и аз искам да участвам по някакъв начин, в противен случай означава, че не мога .....

Както и да е...Станахме малко като у маалата, но за тези които незнаят, ето как се брои : първоначално сложени 12 шайби /от тези, които си е купил отделно/, след това по молба се добавя още една= 13 шайби + 1 шайба от машинкта = 14 шайби ОБЩО :idea: Та, кое точно не разбра и неможа да преброиш :???: Та чак и в тенденциозност ще обвиняваш Данчо :???:
Когато едно нещо може да се изрази в числа, най-лесно се вижда дали е вярно или не. В случая с просто броене се вижда, че шайбите са 14 а не 12 или 15, както беше написано. Може би не си чел внимателно ;).

Поздрави,
Ради
Изображение