Re: 10' #3/4

Преди да пусна темата за сопата на щерката бих искал да затворя тази - проектът излезе изключително неуспешен. Повече евтини бланки - Ц ...
След като монтирах макародържача и грипа поставих водачите с хартиено тиксо на определените от схемата места. Прекарах един шнур да видя как стои тази схема ... леко огъване ... ПРАССССС! ... на педя от върха ... още малко огъване ... ПРАСССС! в горната част на второто коляно ... След няколко дни Калин ми прати неговите същите бланки, които предвидливо беше отказал да прави ... по същият начин потроших и тях ... сега имам един наръч като на Кхан Кубрат да предавам знания на децата ...
Изображение
Последна промяна 1 на Росен, променена общо 0 пъти
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Нищо Роска, полезнен е и негативния опит понякога. И много добре че го показваш!Нека ми говорят, че нямало значеиние качествения бланк на пръчките.
Същото стана и при първото хвърляне с един прехвален нов Байрон, мисля че беше "бургунди" серията. Бланките му са тънки като навит целофан, после бил супер лек ... супер пръчка и т.н.

Хубаво евтино няма, има го само в рекламите на търговците :D :D :D
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Билдъра - ИДИОТ! Ако не знаете кой е - може да се похвалите, че го познавате :D

Прати ми Ники бланките - 10' #2 - останалия хардуер ми стои още от горните постове ...

Монтирам макародържача, супер коркови шайби ми прати Ачо, останали му от предишни проекти, Бате Райко ми прати две зелени коркови шайби, избрах си идеалния конец ... дотук всичко ток и жица. Обаче явно ангажиментите и всичко останало, дето ми е на главата са ми дошли в повече, защото ...
след макародържача, залепям една по една шайбите, стягам в стягата, прибирам се от работа в събота привечер, мислейки си как ще налепя и водачите и за 2-3 дена ще съм направил сопата, посягам към останалите три колена, които предвидливо съм сложил много нависоко да не ги барнат дечората и ... с някакъв тих ужас установявам, че най-дебелото коляно е сред тях - аз съм монтирал всичко на предпоследното - е няма такава глупост - сядам пред машинката за навиване с колената в ръце и половин час ни приемам - ни предавам.
Не й е тръгнало на моята нимфова сопа - това са третите колена, които дават фира - утре Ники ще ми прати четвъртите - да видим там какво ще стане :D :D :D :D :D :D
Единствената добра новина е, че понеже съм гороломник и такава сопа със сигурност ще бъде счупена (ако въобще бъде направена) предвид терена по който се лови, теглото на нимфите и резките засичания само с един лидер разстояние - ще си имам резервни бланки :D :D :D :D
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

..................
Единствената добра новина е, че понеже съм гороломник и такава сопа със сигурност ще бъде счупена (ако въобще бъде направена) предвид терена по който се лови, теглото на нимфите и резките засичания само с един лидер разстояние - ще си имам резервни бланки :D :D :D :D
Доколкото познавам въдицата и ако все пак имам някакъв опит, да разчиташ на тия две неща, които съм задебелил по-горе, ще ти е трудничко да се сдобиеш с резервни бланки :)
Е ,като я сглобиш да не почнеш да се напиняш да ме опровергаваш, сега! :) :) :)
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

майкооо ти ме уби, обаче да знаеш че тва се маха, боята едва ли ще успееш да запазиш, но какво ти пука - просто ше ги ожулиш сичките - черното винаги е на мода 8-)

..................
Доколкото познавам въдицата и ако все пак имам някакъв опит, да разчиташ на тия две неща, които съм задебелил по-горе, ще ти е трудничко да се сдобиеш с резервни бланки :)
...

Не можах да разбера написаното по-горе? При положение, че "БФЦ" си поддържат бланките, не е никакъв проблем при авария човек да се снабдява безболезнено с резервни, да не говорим, че цената на коляно е направо символична... Аз също съм си поръчал един комплект идентични с тези на Росен, но навреме си дадох сметка, че макар и Регионален Бог, не съм Шесторъкия Шива :D , та поверих нещата на човек, който знае за какво става дума и има не само ръце за тази работа, но и сърце... :D

p.s. Инак няма да се плашиш, Роска! Ти пък може да се похвалиш, че познаваш ГЛАВНИЯ СЧЕТОВОДИТЕЛ - ИДИОТ. :D :D :D Днес цял ден не ми излизше една формула, а то било, защото в акъла ми е все тоя пуст риболов и вместо с коефициенти, използвам проценти... Та така де - и без "материални измерения" изкукалостта си е изкукалост... :D :D :D
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

Ице, горенаписаното означава че въдицата е достатъчно гъвкава (даже една идея повече), за да намали "ефекта" от рязкото засичане и съответно да сведе до минимум възможността за удар по бланката, пък било то и на къс лидер, че и без такъв :).
Специално за #2, по моите разбирания и уточнявайки че става въпрос само за клатене на сухо, се е получила добра нимфова пръчка. #3 вече ми "идва" доста стегната и върхова.
Истината е някъде по средата - ESN #3 например :).
------------------
Като гледам как сте се нахвърлили на тия бланки, аз докато се начудя май ще лапам мухите.
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

Ангеле, на презентацията на Мънков в Бистрица, Ники алема бе донесъл готови вързани въдици от коментираните бланки. Мятах с всички с шнур клас в клас и нищо общо с клатенето на сухо ..

За ESN'на си напълно прав :)
-------------

Роска, вържи си едно пръчле само от горните три бланки, така и така бът секцията ти вече е почти готова :D
Не знаеш какво прекрасно нещо ще се получи!

Поздрав!
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение