Re: 10' #3/4

ESN 3 kлас ще бъде следващата ми пръчка. Просто в момента замразявам временно проекта по финансови причини( :evil: :evil: :evil: ), а и отзивите за новите бланки са отлични, без да споменаваме осъзнатата необходимост от бекъп пръчка.

п.с. Между другото, като оставим настрана отличното прекарване, на Априлци на съботната среща с Мънкича имах възможност да разгледам модела "Максиа МХ4 10 #2, която също ме изкефи доста. На сухо клатене въдицата е стегната, но дори при леко натоварване се сгъва параболично, с определено изнасяне на тежестта във върховата част, което ще е удобно за нимфене, без да споменаваме гламурните розови заливки и рек-водачите.... :D :D :D
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 863&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

Е, хубава работа.
Остави 4-то коляно и направи една финна сопа за суха муха, нагласи я и я дай на детето..
+ 1 с двете ръце. Венци нали поне го е тествал момента и каза, че резултата е повече от задоволителен.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

ESN 3 kлас ще бъде следващата ми пръчка.....
Напълно те подкрепям Ице, требва си една такава. Може после и една ТХЛ - 2 клас да заприходиш и те са готинки :D
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Ангеле, на презентацията на Мънков в Бистрица, Ники алема бе донесъл готови вързани въдици от коментираните бланки. Мятах с всички с шнур клас в клас и нищо общо с клатенето на сухо ..

За ESN'на си напълно прав :)
-------------
Бистрица влизаше в плановете ми, но за съжаление се появи ангажимент в последния момент.
Така или иначе, личното ми мнение е че такива въдици могат напълно да се усетят само на река с течаща вода.
Разбира се, не е лошо и да се справят що-годе с шнура. Иначе при всяко вдигане на риба трябва да се тича до колата :) или да се ходи по реката като Сандокан с двата ножа (не че и такива не съм виждал, но явно е само за Джизъси ;))
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

Напълно те подкрепям Ице, требва си една такава. Може после и една ТХЛ -...
TъХъЛъто още преди години е складирано в гардероба, Драго, отделен въпрос е обаче, че ако си бях надделял на масрафа, щях да взема цялата гама. :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"

Така или иначе, личното ми мнение е че такива въдици могат напълно да се усетят само на река с течаща вода.
Пожелавам ти най-искрено, всяка нова пръчка преди да я купиш, да можеш да я тестваш предварително реалити на река, и въпреки че това все още е трудно у нас, може пък да си късметлия :)
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Моето мнение е, че тези въдици са далеч от универсализма, което обаче не е недостатък, защото те не са създадени с идеята за поливалентен инструментализъм, като например една стандартна пръчка 2.70 клас 4. Това са нимфарки за река и толкова. Що се отнася до хвърлянето(на сухи мухи), мисля, че десетина метра при всяко положение са безпроблемна и предостатъчна дистанция, стига човек да си смени лидера...
В това отношение не мога да не отбележа, че триметровата мухарка на "БФЦ" позволява пълноценно да се замята с нея на прилични дистанции - лично проверено.
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"

Ичо, като ти е била в ръцете що не заметна с Максиата :D

На Бистрица мятах с 2 и 3 клас от новите вързани бланки които коментираме по-горе - двойката е определено най-параболична и иска по-спокоен ритъм, за кръговите и сингъл спей иска като че ли повечко натоварване спроед мен, но аз и не мятам толкова технично, просто лично мнение.
Третия клас определено повече ми допадна, сигурно щото отговаря донякъде на увредения ми кастинг с въдиците на фирмата :) - без проблем измъква и с един мах замята по конец над 15 метра шнур. Това не е определящо въобще, но както Ангел спомена, при нужда на реката позволява с лекота да се подаде и суха муха. Освен за нимфене, с по-стегната среда при достатъчно чувствителен връх, би станала и за риболов от лодка или проходилка.
Направените пръчки бяха сравнигтелно добре балансирани като предполагам, че теглото им може още да се намали чрез подходящ оптимален хардуер. Определено хубави бланки са се получили.
Но, да оставим кастинга, това са въдици за нимфене, важно е чувствителността на върховата трета както баланса и общото тегло като цяло.
Съвсем субективно, без да е препоръка, бих подредил така нещата за тях-
плюсове:
- качество на изработката на бланката, цена, достъпност и бъдеща логистика
минуси:
- теглото сравнено с други модели(но и на други цени)
- относително неудобство, щото не всеки може сам да си върже въдица.

С моите "познания", толкоз от мен :D
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Доки, мерси за споделеното!
Всякаква такава информация, колкото и субективна и на база собствени възприятия, е полезна и ориентираща!
......... Освен за нимфене, с по-стегната среда при достатъчно чувствителен връх, би станала и за риболов от лодка или проходилка.
.........
На мен точно твърде стегната средна част на 3# не ми допадна.
Според мен, или според "моя" начин на нимфене, или ако щете според мои възприятия (пък били те и изкривени), такива въдици трябва да имат две основни характеристиките - чувствителен връх за регистриране и на по-плахи почуквания и по-гъвкава средна част за по-лесно обръщане на нимфите.
(не по-маловажен е и баланса, но това е друга тема)
Та в този смисъл, по отношение на средната част 2# по се доближава до моите възприятия (чувсвителността на върха няма как да го разбера от сухо клатене).

Между другото, на сухо клатене 2# доста повече се доближава до ESN-a 3# :)
(пусти ESN трайно е развалил съня ми :))

Поздрави!
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....