Cane Rod 6' #3 2pc Swelled butt

Здравейте, Тук ще пиша за това що сторих и как се почна.
От самото начало на мухарският ми стаж се заглеждам по разни видове сопи. Впечатление ми правеше, че бамбуковите въдици са много скъпи. Бре, виках си. Ще взема един ден бамбук да видя що е т'ва. Мина време и преди повече от година пипнах за първи път бамбукова въдица. Беше на мой приятел с когото се засякохме на реката. След размахването на лекичката ми карбонова въдица, първото ми впечатление от бамбука беше направо ужасяващо. Чувствах го като много тежко, тромаво и постоянно клатещо се в ръцете ми нещо. Първите ми думи които отроних бяха: “Добре, че го пипнах. Никога няма да си купя бамбук...” И така душата ми намери успокение.. Не за дълго. Следващото ми съприкосновение с такова дърво беше на събора в Орешак. Д-р Косьо беше донесъл неговия бамбук, прекрасно реставриран от нашия приятел - Илиян от Плевен. Гледах отвън как размахват бамбука и си мислех: “к’во толкова въздишате по тази тояга..” И нали и аз да бъда като другите, взех да подхвърля малко. А! Това ми харесва. Това няма нищо общо с това което очаквах и това което си мислех за бамбука. Искам да имам бамбук, рекох си аз. И наново се почна...
Пак се започна. Ровене из нета. Писане с разни билдъри - светила и не чак толкоз. Да ама не. Пустият му перфекционизъм все ме яде от вътре и очите ми все към по-хубавото гледат. Да ама то струва много пари.. Пак терзания..
Рекох си: Ангеле не бързай, все ще избие на някъде. И така един ден докато разглеждах из нета поредния сайт с лачени убавини ми хрумна идеята: Защо пък да не си го направя. Поне това което бих могъл. Другото е ясно - ще се купува. И се почна...
Започнах пак да пиша на разни билдъри. Идеята ми беше да взама бланките наливно, т.е. само рендосани “цепленки” и тук да ги слепя и продължа по-нататък с правенето на въдицата. Някой ми казваха, че това няма как да стане, а други любезно ми обясняваха защо не трябва така да купувам.. Та покрай тия обяснения научих доста неща за бамбукостроенето на аванта ;) Шегувам се, разбира се. Целта бе друга..
Най-накрая успяха да ме разубедят и така реших да купя бланки в “суров” вид. Сиреч – слепени, изсушени и шлайфани. Спрях се на билдър в Европа. Поръчах бланки и ферули комплект. Реших да бъде нещо късо и нисък клс. Не исках допълнителен връх. Един ми стига. Нагласата ми бе това да бъде за учене. После да бъде топ изпълнението, а то каква станааа...
Междувременно започнах да пиша на по-известни билдъри и да искам съвети за направата на въдицата. На много писах, малко отговориха. Малко, но достатъчно както се вика ;) На всички предлагах да си платя за услугата. Никой пари не ми взе.
И така. Минаха към 10-ина дни и бланките пристигнаха. И като се почна едно лутане по компонентите за асемблирането... то водачи, то конци, корк, държач..
Изображение
И тук пустият му перфекционизъм пак почна да ме яде
Изображение
, а бях решил да не се хвърлям на топ компоненти.. Търпях, търпях, стисках зъби и накрая влязох в сайта на Golden Witch. Олекна ми
Изображение
. Гледам там едни от макародържачите намалени от 50 на 32 долара
Изображение
. А! Това не е за изпускане. Я да взема и да поръчам. Поразгледах и други нещица, тия хора въобще не си поплюват... Докато разглеждах водачите им с радост установих, че правят стрипери с метален ринг
Изображение
. Такива харесвам. Много, много не мислих. Там хората и коприни продават...
Поръчах коркови шайби от един австралиец, дистрибутор на португалски корк. Смола (Flex Coat) също купих от него.
Докато чаках да дойдат нещата, взех та импрегнирах и лакирах бланките така както ме посъветваха. Доволен съм как станаха, а резултата вече е на лице
Изображение

Едва дочаках да дойде смолата и започнах тренировките по връзване и заливки на водачи и детайли.. Тук искам да благодаря на Илиян от Плевен
Изображение
. Колегата ми даде бътова секция от един счупен бамбук (вероятно, онзи ужасния който пипнах за първи път
Изображение
). В продължение на почти два месеца върху този бамбук направих и развалих над 100 заливки на водачи и още толкова на разни други детайли, проби на конци и цветове. “Заигравки” със смолата и др.п. Пустият му перфекционизъм все ме ядеше. Исках да вържа водачите с коприна и въобще всичко да бъде много добре направено. Бях се прицелил на високо.. Дори споделих с единия от билдърите които до последно бе с мен: “Дали не искам много като за начало?” А той ми отговаря: “Нищо. После ще ти бъде по-лесно..”
Повярвах му.

И така, вече всички части са налице. Тренировките минаха. Хъката мъката, ще трябва да се почва.

Бамбук – бланки 6’ #3 на 2 части, удебелен бът
Водачи – TiCH от Golden Witch
Конци – Коприна на Gossamer
Макародържач – никел силвър, кап едн ринг с черен орех от Golden Witch
Коркови шайби – Grade FLOR. Бате Райко и той се включи с две екзотични шайби
Изображение

Смола – Flex Coat

Снимки от процеса

Тук са бланките още в “суров” вид. След това ги импрегнирах и лакирах
.
Изображение
Тук е предстартово
Изображение
Изображение
Обработване на ферулите преди монтаж
Изображение
Това е един много сладък момент. Надписването.
Интересното е, че преди това надписвах тренировъчно върху работно парче бамбук. Получаваха се много хубави надписи. Но когато започнах да пиша върху оригинала.... незнам какво стана. От вълнение ли, от друго ли, но почнаха да ми треперят ръцете, да се изпотяват... взе да става нервно.. Бах мааму. Спрях и си рекох: Не, така няма да стане.. Почудих се, повъртях се, па отскокнах набързо до хладилника. Така след определена доза дериват
Изображение
нещата тръгнаха друго яче..
Изображение
Дръжката реших да я направя направо върху бланката. Залепих шайбите и шлайфах до получаването на желаната форма. Тук пак ще Благодаря на Илиян от Плевен. С негово съдействие се сдобих със стенд на който посредствум бормашина направих дръжката. Всъщност преди оригинала направих три различни модела дръжки тренировъчно. Всичките станаха супер.

Ето една от тренировъчните

Изображение
Това са етапите на оригинала
Изображение
Изображение
Изображение
За продължаването по-нататък пак ще Благодаря на Илиян от Плевен. Човека заради мен се раздели с приспособлението си за сушене на въдицата след заливките.
Май ще трябва да спра с Благодарностите, а направо да слагам дамаджаната в багажника и да паля към Плевен..

Тук вече въдичката е готова
Изображение
Имаме си и макара.. Абе всичко е както си требе
Изображение
Изображение
Ето и надписа над който треперих като ученичка пред изпит..
Изображение
Ето няколко детайлни снимки на това скъпо за мен творение. Ааа, пропуснах да спомена, голям мерак имах водачите да са с прозрачни заливки. Направих ги. Станаха перфектни. Чисти като кристал
Изображение

Фотото много, много не го бива, фотографа - също, но доколкото успях..
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Крайно тегло на готовата въдица излезе 71,5 гр.

Това е от мен.

Беше удоволствие да го споделя с Вас.

Желая всеки му да има това което иска.
Поздрави
А.

Re: Cane Rod 6' #3 2pc Swelled butt

Браво,Браво....не ,че съм се съмнявал в теб де но сега и като я видях много ми хареса.Мога и да си представя двойното ти удовлетворение -да имаш бамбук и той да е направе от теб...БРАВО.

П.С вече знам къде ще си поръчам да вържат моя ;)
http://pi-landingnets.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Бравос Ачо- Мастер!!! :D :D :D Веднага мятай темата при Алекс.Там и без това има доста по нея,предварително.
Всичко изглежда добре на снимки.Ще се радвам да го видя и на живо.Още повече,че и моите бланки са същите. :o Аз за разлика от теб не съм си писал с никой билдър и си ги правя както съм решил.Ще е интересно да ги сравним когато се видим.
Веско

Aчо, моите уважения, приятелю! Благодаря ти, че не пазиш тези неща само за себе си!
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

айде ачо, следащата вече да е сплитвана и лепена от теб, оборудването не е толкоз скъпо - към 1000 долара, но съм сигурен че още много хора тук ще "открият" чара на дървото 8-)

Адаш, това което си направил е достойно за уважение!!!
Не виждам добре - конецът черен ли е или червено-кафяв?

Казвай откога започваш да приемаш поръчки и само бамбук ли ще работиш?!? :)
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

здрасти адаш, конеца е бордо (claret), но след заливката си промени цвета. в случая потъмня, но при осветяване си проличава тъмно малиновия цвят. искаше ми се да е с плътен кафяв цвят, но нямах такъв. бях решил да бъде с коприна и за това работих с наличните.