Re: Cane Rod 6' #3 2pc Swelled butt

Супер е станала пръчката а като си направил една сигурно вече те човърка за втората :D .Може ли да кажеш с какво си я импрегнирал и какъв е лака.
Здрасти Митак, импрегнирането... в домашни условия няма много големи възможности, но доколкото позволява го направих. По обичайния начин.
За лака... Умишлено избегнах двукомпонентния лак. Ползвах еднокомпонентен полиуретанов лак - френски. Лака покрива необходимите изисквания: еластичност, изключително устойчив на удари и надраскване както и на външни атмосферни влияния.

Поздрави
А.

ачо, да не си минал на шелак, като казваш френски? с L ли почва името на фирмата?

... сега скивах че си писал за френски ама полеуретанов лак, значи не е шелак...

Мерси за отговора Ачо.Аз съм много далече от лакирането но всяка информация е полезна още повече от наш си чиляк,аз засега съм намислил със тунгово олио и импрегнирането и финиша но докъто дойде време може да съм на друг акъл.Здравей Веско още доникъде не съм стигнал в буквален смисъл,нямам много време, а иначе доизкусурявам машинките и ги пробвам с виетнамският бамбук .Нали направих формата за квадратни пръчки и за първа пръчка съм се спрял на Едуардс 7633 седем фута и половина 3клас 3части но кога ли ще стане един господ знае.Някъде из темата за бамбучките срещнах мнения че ръчно направените сопи са по качествени,пък според моето скромно мнение ако е правена от билдър а не масово производство на машина е по прецизно направена.Всях смут по темата :???:

Някъде из темата за бамбучките срещнах мнения че ръчно направените сопи са по качествени,пък според моето скромно мнение ако е правена от билдър а не масово производство на машина е по прецизно направена.Всях смут по темата :???:
здравей митко, не не си всял смут по темата - цитирах известен билдър с горното мнение, ставаше въпрос не за качеството на изпълнението, а за това как се усеща гегата в ръка.

Много спор има по темата за машинното профилиране на бамбука и изцяло ръчното ,без фрезоване,а само с рендосване.Тънкия момент е ,че когато машината реже,тя реже наред,т.е. и пауърфибри.А рендето се плъзга по дървото и отнема само лигнина.НО се изпуска важния момент,че машината само първоначално профилира триъгълните парчета,а след това операциите са ръчни и с ренде.С две думи тейпъра се оформя и в двата случая с рендето.И пак си е въпрос на ръка-един усеща материала,друг се учи,а трети никога няма да се научи...
В тоя занаят читавите майстори се открояват веднага.Щото сопите се ползват в реални условия,а не стоят на стената като кавьорче.Така е и с коприните и с макарите.Времето е тест и почти няма случайни майстори,които ей така от нищото се пръкват и покоряват висотите в билдърството.Има и изключения,но талантите са малко...Те за тва са и таланти.
Веско

продъкшън гегите като алкока ,милард и др. нямат ръчен труд при тейпероването ,всичко е машина, тейпърите са една към гьотере като за масов пазар, оттам по-дървеното усещане в ръка.

хм, пълно е с добри билдъри в днешно време веско, такова е обшото мнение като чета форумите. големите цифри за гега са трудно защитими от гледна точка на пърформанса, освен ако не е като произведение на изкуството. а и никой майстор не се пръква от нишото - почва от някъде за да си изработи име , едва след това си позволява да иска повече цифри - и куси и брандин и вагнер са почнали с цени от по 850 долара преди години преди да почнат да искат по 3-4-5000 зелени.

Веско аз затова казах от билдър а не масово,те не пипат с машина от страната където са фибрите или поне така трябва.С рендето е най кофти където са възлите,нали се рендосва по дължина на фибрите а те там се разминават
и понякога се получава вдлъбнатина.Затова препоръчват когато остане малко за отнемане да се довърши с едно ренде дето ножа му е почти прав даже с малко обратен наклон,то си е циклене само дето не държиш ножа директно.Най голямото му предимство е че не може да захапе и да направи вдлъбнатина когато минава през пръстена.Аз засега ще карам с обикновенно ренде сигурно ще има кусури но ще се старая да са по малко.

Митак ,навлизаш в подробности,които не са за всеки.Ако някой освен мен и теб/от пишещите напоследък/ е хващал цикла в ръка и е "правил нещо с нея " :oops: -ДОБРЕ!!!Но не ми се вярва...Колкото до форумите и кво се пише в тях,имаме си примери достатъчно.Конкретно за покритията на коприните изчетох такива глупости,че се осмелих да направя проби нямащи нищо общо с писанията,но имащи връзка с особеностите и свойствата на използваните суровини.Химията не е от вчера,но малцина са тези,които я познават и спазват строго принципите и.
А колкото до това колко струва едно нещо,моят опит ми показва,че скъпото излиза винаги по-евтино!!!Особено като се има в предвид,че говорим за неща произведени и търгувани в страни,където всеки цент е ценен!!!
Няма евтин Астън Мартин,Кадилак или Порше...Иначе с Трабант можеш да отидеш на много места.
От което не следва,че не харесвам Трабанта,но ...предпочитам Карера щото Астъна е много недосегаем,засега.
Веско
П.С.Имам достатъчно цикли за фино отнемане така ,че свиркай ако имаш нужда.

аа, веско, намери къде да сравняваш колите...абе аз вместо астън бих си зел един мустанг гт 500 , поне да знам че си е 100%спортна кола, а пък разликата до астъна ша я изхарча за куп други благини - да речем 3 години всеки ден мухарене по словения тва са си над 1000 дни май :???: :D