Re: Cane Rod 6' #3 2pc Swelled butt

големите цифри за гега са трудно защитими от гледна точка на пърформанса, освен ако не е като произведение на изкуството. а и никой майстор не се пръква от нишото - почва от някъде за да си изработи име , едва след това си позволява да иска повече цифри - и куси и брандин и вагнер са почнали с цени от по 850 долара преди години преди да почнат да искат по 3-4-5000 зелени.
и аз така мисля алекс. за това казах, че ойстер повече се славят с лъскавия хардуер отколкото с бланките си. има и други такива, но има и геги за повечко цифри не заради хардуера си. на пръв отскок се сещам за двама билдъри - Робърт Болт и Марио Войнички

ойстер е правил цигулки и после се фаща с дървата...но за всеки влак си има пътници дет се вика...а и да не забравяме че луд на шарено се радва :D :D така че много често фасона е от значение за крайния клиент. за болт не с е сещам в момента, но на марио съм скивал геги по форума-некои ми харесват, некои - не, на външен вид де, иначе сигурно са добри,човека гледа да се отличи с собствен стил от мейнстрийма - това са творци - секи гледа да се открои със собствен почерк...

За тия дет не четат в Акулата:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Смисъла на приспособлението би трябвало да е ясен-да се хване бъдещото коляно в две точки,за да се зададе максимално правилна посока на ферулата.Приемаме,че всяко коляно е относително право/с леки кривини/.Ако работиш по метода на коляното двете точки са по-близо.Абе,ако има нещо неясно питайте.
Ферулите станаха толкова точно,че с мъка изкарах въздуха когато го залепвах-получи се ефекта на буталото :D .
Митак,браво!!! Радвам се,че се захвана с това!
A списъка с добрите билдъри е мноооого дълъг.Бат Райко беше писал навремето доста по тоя въпрос.И ти Ачо като човек определящ се за перфекционист би трябвало да знаеш,че когато някой ги докарва нещата на вид много рядко си позволява компромиси с другите скрити качества на бамбучката.Ако съдим по теб примерно... ;)
Веско

когато някой ги докарва нещата на вид много рядко си позволява компромиси с другите скрити качества на бамбучката.
Веско

abe от това което чета в дървения форум се убеждавам че баш докарването на външния вид е най-леката част. виждал съм фантастично добре изглеждащи геги от хора които прават първи стъпки в бамбукотворението, та не съм склонен да се възторгвам така лесно от атрактивен външен вид.

abe от това което чета в дървения форум се убеждавам че баш докарването на външния вид е най-леката част...
аха, това е по-лесното..
за това ако човек иска да има всичко от една сопа и да му излезе на достъпна цена - взима качествени бланки, купува качествен хардуер и си я сглобява сам. както се вика - по свой вкус ;)

Веско, поздравления за положения труд :D
Макар понякога да влагаме повече отколкото е необходимо, важното е, че постигаме целите ;)

Поздрави
А.

Бе то че сме луди луди сме,ма кат ни влече към тоя пуст бамбук.Любимият ми спорт е тенис на маса,ма не тая с яденето :) най добрите са Китайците,бамбука пак от там сега и за тунговото олио дето споменах и то от там,бах мааму в предишният си живот сигурно съм бил китаец макар че не ми подхожда на фигурата щот съм къмто 90 килца.Веско хубава машинка а и много полезна не само за центроването,в някой от форумите четох как един пич качил пръчката на струга за да направи закръглението за втулката но не я укрепил отзад,резултата беше плачевен бъта станал на трески и като си представя колко труд е вложил докъто направи бланката не ми се мисли,да не се случва на никого.Ачо не знам какво имаш в предвид за лепилото в смисъл, за мястото където ще се суши или за някакъв вид нагряване.Понеже съм още далече от лепенето не съм го мислил.Ще правя кутия по натам където да се суши лака та там и след лепене,само не знам как ще се оправя с изпаренията,защото всичко за което говорим се случва в гарсониерка :???: