Talon CAIRNTON 9' / 9 wt. / 3 pc.

Здравейте,
Преди време в ибей-я един французин пусна бланки на Talon 9’ 9wt. 3pc. модел CAIRNTON – серията за морски риболов. Цената им бе повече от атрактивна, шипинга – фрии и тъй като идваха от страна в еврозоната няма никакви данъци и такси.
Разрових се из нета за някакво инфо.. бат’ Райко и той бутна едно рамо.. и като видях за какво иде реч – много, много не му мислих. Отнесох ги като куцо пиле домат (как вика бат' Райко) :D

Оскъдната информация която имам за историята на Талон е, че те са наследник на първата фирма на Гари Лумис - Лумис Композит Индъстриз. След това е имало някакви разделения и стават ЕлЦеИ/Оспрей и накрая Талон. Независимо от прекръстванията фабриката никога не е сменяла местоположението си и до днес е в Уудленд, Вашингтон.
Ако искате да разгледате сайта на Талон, цъкнете тук

Сега за въдицата.. тъй като е от серия за морски риболов, реших да я сглобя с компоненти за морски риболов + една допълнителна дръжка. Точно за такава дръжка винаги съм си мислел когато хвърлям на дистанция и водя стример, а сега като я имам вече се убедих колко е удобно.

Макародържач – изцяло от опушен алуминии (морска серия)
Бът – аз съм го правил.
Дръжка – купих я готова и това бе грешка! Дойде много дебела в диаметър. Промених я. Дизайна също го напасвах така както ми харесва. Стана идеално, но в дълбочина се отвориха дупки които след това трябваше да китвам. Доста работа си отворих, но стана перфектно.
Допълнителна дръжка -.EVA
Водачи на Hopkins & Holloway
Конци на Gudebrod

Ето няколко снимки.
(За по-ясни снимки и по-голям размер можете да ги видите във форума на акулата тук )

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

тук вече е на дневна светлина

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

допълнението..

Изображение

Изображение

Въдицата е със силно изразен прогресивен строй. При голямо натоварване огъването стига до корковата дръжка. Изключително лесно се постига дистанция 25 - 30+ метра. Работи добре и на по-късо растояние, но определено си е въдица за дистанция.

Сега да му мислят Распери, Щуки и др.п. щото как съм се наточил...

За сега това от мен.

Поздрави,
А.

Re: Talon CAIRNTON 9' / 9 wt. / 3 pc.

Само мога да добавя,че и мен ме хваща яд,че си прибегнал до готова коркова дръжка.А комбинацията корк +EVA ме разби окончателно. cry
Направо ме е яд.Иначе се вижда,че каквото си пипнал лично е шест!
Надявам се приемаш подобни критики от приятел?
Поздрави!
Веско
П.С.Имам както знаеш един Даниелссон 2W ,който ще заспи на тая сопа,а и е на нова цена/-30%/...

както се вижда на снимките - връзването и заливките са на топ ниво.. дръжката ми харесва също - малко по-груба, изглежда като много риби да е извадила макар и нова.. но черното нещо пред нея :?: , като на pike booster.. цветово малко :???: , но това си е лично мнение.. поздравления за изработката
Светът е оцелял, защото се е смял...

..Надявам се приемаш подобни критики от приятел?
Поздрави!
Веско
П.С.Имам както знаеш един Даниелссон 2W ,който ще заспи на тая сопа,а и е на нова цена/-30%/...
Приемам всякакви критики Веско стига да има в тях нещо градивно, но в случая.. ?

Знам за макарите Даниелсон, но ще се въздържа. Ролките на които лагерува шпулата се указват проблемни и не много практични. Ако се остави по-затегнат аванса за повече време - ролките се деформират, а после лагеруването върху тях става лошо. Също така попадането на песъчинка върху ролката дава проблем. Инфото е от препатил вече колега.
За това мерака ми към тия макари угасна. За тези пари бих предпочел нещо с доказано качество :D

Поздрави
А.

Ачо честита поредна въдица - цветово пръчката е без коментар!

Как говориш за някой приятел, препатил - все едно се е минал. Първо като се вземе такава макара се чете! В инструкцията пише - след риболов да се освободи шпулата за да се премахне усилието на ролките. А товя приятел що не ми я подари щом е толкова зле, пък после - нека ме боли ;).

Не знам за кои изпитани марки говориш, но Даниелсон е един от лидерите!
Изображение

..Първо като се вземе такава макара се чете! В инструкцията пише - след риболов да се освободи шпулата за да се премахне усилието на ролките.
Не знам за кои изпитани марки говориш, но Даниелсон е един от лидерите!
Ради, продължих с отговора където е отворена тема за случая

А.