Някакви "Патаци" ...

При първото и единствено ходене в Босна на Рибник Блаже ми беше подарил няколко негови мухи. Доколкото съм чувал от знаещите ги наричат "Патак" и работят много добре там ... Мисля си, че са имитации на Екдионорусите, на които вече им е сезона - големи мухи с две дълги цирки. Спретнах набързо няколко подобни:
Изображение
Изображение
Изображение
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Re: Някакви "Патаци" ...

Това "Ово е Патак" го помня от вашите разговори преди, но аз съм зле със сръбския - така и не разбрах "Патак" конкретно екдионоруса ли наричат, всички големи сухи мухи ли или въобще разни сухи мухи ...
Иначе вчера понаправих ревизия и на нимфите за там, макар въобще да не ми се лови на нимфи или стримери ...
Изображение
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Привет Роска, супер са ти нимфите. Смятам, че ще се справиш отлично.

Относно "Патака" случката е следната: Най -вероятно викат на всичките майски мухи Патак (дали е Екдионорус или Даника според мен все му викат Патак). Та седим си с Доки и Ради на Моста на Рибник където е до Алас и Доки е хванал един епеорус и го гледа през очилата. Минава един дядка местен с дочен панталон и поглежда да види в какво толкова се е вторачил Доки, и доктора в този момент назовава латиснкото име на епеоруса (Epeorus assimilis) ама си го казва баш на латински, и дядката кима в знак на разбиране и вика: Ахааа, Патак. Това е баш когато събирахме мухи за БАН и на нас ни стана много смешно, че се гледат видиве, родове, полове, броят се рога, крака, копита, прешлени, опашки а дедито с една дума "Патак" ни закова.

Иначе екдионуруса го събират- много ги дразни как подскача надолу нагоре и скачат направо във въздуха да го ядат.

Успех, и чакаме снимки, видео и каквото там събереш.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Супер, пожелавам ви стабилно ниво, хубаво време и много риби ...
Чакаме репортаж , успех и поздрави на групата.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.