Re: Какво връзвате днес?

като говорим за безтегловни куки и за варивас препоръчвам горещо модела 2110.. до него гамакацу ф11-3ф изглежда грубо.. освен това са и с широк гейп..
Имам отдавна 2100 2Х wire, ловил съм с него - страхотна кука за суха муха, адски лека с невероятно острие и сравнително здрава като тел.
2110 го дават още по-финия и аналог, телта и е два пъти по-тънка, същата като при IWI M-2000 MAYFLY(4X Fine Micro barb Long taper point). Не знам обаче ако се ковне някоя изненадваща бабичка, и то в по-силно течение, дали куката няма да се отвори.
Колкото до гамакацуто F11-3F, тази кука е със съвсем друг дизайн и "поведение" при вземане от рибата. И не е никак слаба, въпреки привидната си лекота, финес и пружиниране на телта. А Gamakatsu F110 е аналог на вариваса с малко по-изнесено назад геометрия на правото жило, ловил съм и с нея и никога до сега не ме подвеждала.
На всички гаммакацу куки микро контрата зловещо държи, и аз често я чупя отколкото да се мъчи рибата при освобождавенето и. Предполагам същото ще е и с варивас.

Поздрав!!

п.с. радостно е, че на нашия пазар вече има доста хубави куки и варивас е едно прекрасно допълнение.
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Не знам обаче ако се ковне някоя изненадваща бабичка, и то в по-силно течение, дали куката няма да се отвори.
съдба....никой не знае.... :D
Светът е оцелял, защото се е смял...

Моето муше се отчете в петък! Извадих пъструшка на първата муха която съм показал. Прекрасни куки.
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.

......................................................
Изображение

Гамакацу не са лоши куки, но на мен ми се струва ,че флай серията им за суха муха е доста плитка. Комбинацията тънка тел, много остра и плитка кука е убийствена! Внушел съм си, че се изнизват и това е ...

:)
Пенко, аз съм напълно съгласен с теб, но моите отрицателни впечатления са придобити от риболова на нимфа със серията Р10, която е без контра - нещо, което трябва да споменемм, за да сме обективни. Острието е късо и според мен това е основната причина за изтърване. Практически всяко охлабване на линията, дори минимално, води до изтърване на рибата.
Иначе от стандартните Ф11( и по-фините 3Ф) с контри нямам лоши впечатления, с уговорката, че това са нежни куки за суха муха и аз ги ползвам като такива. При тях пък имам чувство, че независимо от фината контра, ефекта е излишно голям.
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

Предлагам хуманен бартер.Един стример за 3 мокри или нимфи.Така поне няма да тормозиш зъбатките на тройки със спининг :D
Ще трябва да се обърна към Вас с Роската по тази тема! Имам нужда от супорт :)

Изображение

3 мокрежа.
Изображение
Подебен но с друго преплитане на пауновото перце.
Изображение
No comment
Изображение

Изображение