Re: Какво връзвате днес?

То си има правила за тая работа ...
Истинския муховръз Роска започва отвъд правилата! ;) :)
Така е, но както сам казваш правилата трябва да се знаят и да се учат. Ти правиш така и не ми ги приказвай за добрите, лошите момчета и кой къде ходи, защото това е по-скоро логиката на моето верую - "трябва да се ловят риби!" ;)
В случая дължината (на тръбичката, не на мухата) има пряко отношение към поведението на примамката и съответно към уловитостта й (за модела, показан от Трифон). Това ми бе казано (и престанете да се хващате за думите, че ще трябва да почна да ги прецизирам) от Тошо, Зиги, както и от домакините на Жоро Прасков в Англия, защото тубите, които му бях вързал са с прекалени дълги тръбички и затова НЕ работят.
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Роска, такованката ... сиво перце от крилце на сива чапла имаш ли и за мен, от ония маховите, че аз съм по минимализмите знаеш :)
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Здрасти Роска,
фимла с Жоро Прасков го гледах, докато бяхте в Твърдица (нали си тръгнах по-рано), направи ми впечатление кутията на доктора-англичанин, вярно бяха на малки тръбички, независимо от цветовата гама... сега, аз нищо не разбирам, цветово го докарвам сигурно с инфо от нета и филми, но пропорции нямам, за съжаление. Моето е едно към гьотере..., както ми уйдиса. Визуално може и да се докатат, но всичко е ненормирано. Такива са ми у другите мухи, гледам ги как се връзват на монитора и те все стават големи, просто ми липсват реални муховръзи...
Стойне,
мъча се да го докарам, но май наистина не спазвам правилата, сигурно и това ще стане, все пак съм новобранец, ще ми се да връзвам и като Мишо, и Роската, и Бранко, и Пенко... и, и, и дядо Оли ( не че няма да го цункам по челото първо като Кире).... може и да стане, има вероятност да станем съграждани с теб, така че... и правилата ще ги счупим, няма спор, ама за да ги счупим, май трябва да ги знаем...
ИИИ, това червено вино ме словоизлея, ОБОБЩЕНИЕ: Червеното вино е хубаво нещо, още по-добро са мухарските срещи..., комбинирани с червено вино- МАННА!
Наздраве Другари!
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!
Изображение

Повече червено вино му е майката докторе и мезе от див добитък :D .Наздраве!
Според съпругата, също доктор, не се знае дали е полезно, но е много вкусно червено вино с качествен шоколад, а з го обичам и със сирена и цитрусови плодове, но сега го мачкам с някакъв Lindt, не е много лошо, да знаеш...
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!
Изображение

В края на Януари ще идвам до Лондон за 3 дни, ако знаеш някое магазинче из по-централен Лондон, ще ти бъда благодарен да ме светнеш, че и аз да се върна с някое сувернирче, различно от Big Ben за хладилник. Малко ще ми бъде натоварено, затова търся из централен Лондон, макар че, при предишни посещения не съм виждал... Хотелът ми е до King's Cross and St.Pancras station.
Здрасти Докторе.
Има два мухарски магазина в центъра но ще трябва да си отделиш поне няколко часа.
Преди да доѝдеш тук ще ти дам номера на телефона си и с удоволствие ще те заведа до тях.Аз работя нощно време така,че няма да ми е никакъв проблем.
Роска много си прав за правилата,че трябва задължително да се учат и знаят,но както ти казах истинското удоволствие от муховръза идва когато ги надмогнеш.Когато само чагърташ над тях никога няма да ги надскочиш и винаги ще си останеш копи и пеѝст макар и тук таме да смениш некое материалче.Аз лично за мен муховръзи копи и пеѝст не харесвам макар,че некоѝ са направо виртуози в това,аз лично харесвам творци като чиляка вързал щукарската муха.Всеки обаче сам си избира по коѝ път да поеме.
След Нова Година щот сега немам време ще навържа едни на 10см тръбички и ще ти ги покажа.А тръбичките са специално за сьомгови мухи!
Роска ще ходиш ли на Немския панаир ,да се видим и пием по некоя рачия с Тео?
Еееех Бранко ако знаеш как ми липсва домашното свинско с винско зимъска в компанията на приятели.Направо ми е макааааа.

Поздрави.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=20POiMArJKc" onclick="window.open(this.href);return false;

Нали знаеш, че аз никога не съм ходил по правилата и много пъти сме спорили точно за това, че моите мухи са извън каноните и че си ги измислям самичък, но винаги съм бил на твоето мнение, че правилата трябва да се знаят.
И за да не бягаме съвсем от темата - ето една туба, която вързах на последната сбирка преди месец в Твърдица - и на нея и е малко дълга тръбичката - трябва да е с около четвърт по-къса:
Изображение
Изображение
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Или да го кажем в заключение - има тръбичка - има проблем, няма тръбичка - няма проблем! :P :D
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система