Светлина в тунела

Най-сетне в Агенцията по околната среда /ЕА/ в Обединеното кралство видяха светлина в тунела и са предприели някакви стъпки в правилна посока. До 2010г англичанините планират да прекратят на 100% зарибяването на реките със способни да се размножават балканки. Причината: след цяло десетилетие ежегодно зарибяване с 700 000 малки балканки в реките, дивата, местна, кафява пъстърва /балканка/ почва да се омесва с другата и да дава потомство неспособно да оцелява в дива река, което застрашава дивата риба от пълно изчезване.

Повече инфо в fishandfly.com

Поздрав
Алекс

Re: Светлина в тунела

Браво! Светнали са се поданиците на дъртата лелка! И в България е необходим по-строг контрол и анализ върху зарибителните мероприятия според мен! Например съм абсолютно против това да зарибяваме повече Панега! Помислете..

Поздрави.

Ицо.
La Sociedad International de Schwarzfischers

“We would fish by any means possible and catch trout for art and science regardless of the regulations.” Химн

stflyfisher
Според не потвърдена информация, чух че ИАРА се е заела да изледва и запише в база данни генофонда на нашата дива балканка от цялата страна.
Уау! Би било смело начинание от тяхна страна, което би въвлекло и други институции - биологическия на СУ най-вече, но, защо ли съм скептично настроен обаче.... може би от... ВСИЧКО!

Колега, има ли начин да бъде потвърдена тази информация? Ако знаеш повече по темата, пиши ми на ЛС.

Поздрави!

Ицо.
La Sociedad International de Schwarzfischers

“We would fish by any means possible and catch trout for art and science regardless of the regulations.” Химн

Доки, то у нас с десетилетия нищо не се променя така че дет се вика - на кво да се надяваме да се подобри - от умрял писмо все едно. Добре че съседните държави са по в час с нещата там да се ходим. Иначе тук е едно и също - много малко , но има.

Поздрав
Алекс

Ето една интересна схема:
Изображение
Ето какво хората правят за възстановяване на река след като е била отровена преди това:
Изображение
А това е специално за Гената:
Изображение
Както се вижда американката се размножава естественно не само в Америчко.

Поздрави.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=20POiMArJKc" onclick="window.open(this.href);return false;