Re: Отворена покана - Мухарска среща Варна'2009

Дискусията за украската на рибите е доста интересна, би било добре ако разбира се искаш, да я отделим в отделна тема и да я преместим във форум риби.
... разбира се, че може да я преместиш Ради!

Здрасти Док, втората е ОК, но първата май е от тези с "пуловете"!!!

:) :) :)
Изображение

http://bukovets.bg/%D1%80%D0%B8%D0%B1%D ... %B2%D0%BE/

Re: За окрасата на рибите

Здрасти Ради, хубави риби! :) :) :) .... но точно тази украска си мисля, че е на тия пуснатите (развъдниковите) с пуловете! Може и да бъркам!!! :) :) :)

Поздрави!!!

Здрасти Пенко :),

Не знам какво имаш предвид с това на пулове :). Що се отнася за еднаквите разстояния и симетричността, както казва Доки "В природата няма нищо симетрично". Вчера докато закривахме си говорехме с Иван Михайлов, тези риби са си типични за района в който живеят, просто там рибите са такива, това са дивите риби в този район. А по отношение на пусканите риби, това тук при нас няма почти никакво значение. Зарибителния материал в повечето случаи е първо поколение от уловени диви риби, дори след това връщат рибите в реките. Така че това едва ли има особено значение ;). По-скоро окраската показва район и средата, в която живее рибата, а не дали е пускана или не :) :) :).

Поздрави!
Изображение

Re: За oкрасата на рибите

По-скоро окраската показва район и средата, в която живее рибата, а не дали е пускана или не
Точно така е.
не е много ясно дали е точно така.. тез' двете еднакво големи, от един гьол, а нищо общо в окраската.. поне по гърба.. отдолу не ги знам как са..
Изображение
Светът е оцелял, защото се е смял...

Re: За oкрасата на рибите

не е много ясно дали е точно така.. тез' двете еднакво големи, от един гьол, а нищо общо в окраската.. поне по гърба.. отдолу не ги знам как са..
Изображение
В грешка си, колега. Вгледай се във фотото и ще видиш, че от ъгъла под който си снимал,
си хванал отражението на крайбрежната растителност във водната повърхност. Ясно се различават
листа и клонки. Лявата рибка е в по-голямата си част под отражение - това я оцветява
допълнително. Част от опашката обаче е с истинския си цвят - като на другата риба и като цвета
на дъното.

Поздрави! Юли