Не само комарите са ни като врабчета ...

Откриване ... толкова дългоочаквано - месец и половина и точно на деня на детето ... кофти съдба. Е, три часа по любимата река са си три часа по любимата река - от 6 до 9 сутринта по Янтра - мноооого риби, но предимно дребнички:
Изображение
Изображение
Но не е за това темата ... по тръстиките и камъните по брега си беше естествено пълно с нимфи на вече излюпени водни кончета - DamselFly (малките) и DragonFly (големите). Не им обръщах много внимание - не е нещо, което не бях виждал и преди. Обаче докато блеех как си заминава последния хванат кефал, погледа ми спря на нещо чудовищно:
Изображение
... та, не само комарите са ни като врабчета, водните ни кончета са станали като фазани ... :lol:
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Re: Не само комарите са ни като врабчета ...

:o Колеги ровейки се из разни руски форуми,попаднах на едно много интересно обсъждане,на каква кука трябва да се вързва това и с каква сопа да се мята :D

Изображение
Този дзвер сигурно е Dobsonfly (Megaloptera) и не знам да живее в Европа. Американците го наричат The King Bug.
Изображение
Голям "ченгел" ще трябва за имитацията му.
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Re: Не само комарите са ни като врабчета ...

:o Колеги ровейки се из разни руски форуми,попаднах на едно много интересно обсъждане,на каква кука трябва да се вързва това и с каква сопа да се мята :D

Изображение
Ти нали имаш сопа, с която да го мяташ - връзвай и почвай ;)
Покрай теб дори има и риби, които ще го лапнат с удоволствие ;)
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'