Животът кипи

Споделям малко снимки на насекоми от последните ми излети този месец.
1. От карстова река с високо моментно ниво, сравнително топла вода и слънчево време.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. От вчерашния ми излет на една река кюстендилско.
Реката беше голяма с много студена и замътена вода. Към 13 часа слънцето понапече и се разлетяха безброй насекоми. Видях поне четири вида ручейници и още толкова вида майски мухи.Успях да хвана и снимам една хептагения в момент когато се измъкваше от нимфовата си обвивка, един огромен ручейник и големите каменарки.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Re: Живота кипи

Здравей Док,

Това, което ми направи впечатление е че телцата на големите хептагений са много дебели, бая мръвка си бяха :).

Цял ден си мисля за вчерашния излет и, че следващият път трабва да останем за вечерното кълване, тогава може би ще има вдигане.

Освен това при тези големи мухи, Мухикана на чичо Оли е задължителен за там - различни цветове и размери...:)

Поздрави,
Ради
Изображение

Re: Животът кипи

Аз, такова ... здравейте на всички ... ;)

Вярно е, че животът кипи, дори и при нас, хората, въпреки забраната за риболов (за нас покрай Голямата река това е Забраната, а не "оная", "вашата" зимната ...). Е, няма как човек дълго да стои далеч от любимата река - поне за няколко часа, но бях длъжен просто да го направя:
Изображение
Изображение
Невероятен кеф, лелеяна мечта от доста години, макар и само между три села в долното течение на Янтра - от тук нататък няма да пропусна нито една регата от Търново до устието ... та какво исках да напиша ... а, да ... животът кипи ... казвам на колегата и най-добър мой приятел, който е зад мен в каяка - дръж ме тук, на място, около този отрязан дънер, заобиколен отвсякъде с вода - остров, на който кипи живот - това трябва да се хване:
Изображение
Поздрави и сори, че снимките са от GSM - не ми е в стила, но една ужасна грешка беше факт - няма да се повтори.
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Роска, здраво :D
Хванал си и ти парченцето материя където живота кипи, стига да знае човек да го види.

С тия лодки предполагам се стига на места недостъпни по друг начин, разузнавай ... :D

Жив и здрав.
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Въздушен балет на мъжки спинъри на Вулгата:
http://www.youtube.com/watch?v=49l0vnrGJjU" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Изображение

Поздрави и наслука на всички.
The life is too short to fish a bad Fly!
http://www.youtube.com/watch?v=pAlk92Vey64" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=20POiMArJKc" onclick="window.open(this.href);return false;

СкакаУец
Изображение

Началото в мухарския риболов, трябва да бъде поставено с бамбук, разбира се:-)))
Изображение

Нали сме страната на Розата
Изображение
Какво ли пък съм снимал тук? :wink:
Изображение
Когато те настигне нощта в планината
Изображение
Буболече 1
Изображение
Буболече 1'
Изображение
Метаморфозата е извършена