Re: VII-ми Национален Мухарски Събор - 2015 - Вонеща Вода

А, не се обиждам, защото обикновено съм над такива неща - ако не е по този начин пък обикновено въпросите са от типа "поръчах си телешкия език в 8 часа, защо идва в 12 и защо не е телешки език, а са пилешки дробчета", на което сконфузената сервитьорка отговаря - "езика свърши преди повече от 3 часа ... останали са само една порция пилешки дробчета" ...
Това е мухарски събор, а не гурме, винен или т.н.и както Кънчо каза - ще имаме възможност да се отдадем изцяло на мухарството, без да мислим какво и къде ще ядем. Напълно съм наясно, че няма начин да се намерят условия подходящи за всички, на някои ще им е скъпо (макар да постигнахме според мен доста прилични цени), на някои пък ще им е недостатъчно комфортно и луксозно, басейна или ще е малък, или голям, или плитък, или дълбок ... Във Вонеща Вода има достатъчен избор на алтернативни бази. Добре би било да сме на едно място, но напълно съзнавам, че хората и изискванията им са различни ;)

Поздрави!
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

За мен организацията е правилна.
Няма база на прилични цени, която да има кохня с възможност да обслужи 100+ човека едновременно. Единствения вариант е предварително меню. Всеки да преценява кой вариант го устройва.
Разбира се има възможност и за допълнителни поръчки.
Важното в случая е събирането както Росен подчерта.

Вярвай ми - този ще ти хареса - само следи темите ;)
В Орешак наистина беше хубаво, с изключение на последния, когато бяхме много малко хора, отделно не винаги може да се ползва залата и отделно трябва да се плаща залата. Заради цената на залата пък трябваше да искаме такса на търговците, което не харесваше въобще на много от тях. Или пък да вземаме такса на посетителите, което също не се одобряваше много ... Такива такси законно се събират трудно и сме поддатливи на прилични глоби от НАП ако не го направим както трябва, а казах вече , че е трудно. Едната година бяхме успяли да вземем фискални билети от дружеството, стопанин на залата, но за следващата не можахме. А първата година опитахме с кутийка с дарения - да кажа ли колко се събраха и кой плати залата ... Както и вечерите бяхме пръснати, а на всеки е ясно, че вечерите са нещо невероятно ;)
Тазгодишният събор ще стане най-добрият от всички до този момент и пропусналите го ще има за какво да съжаляват ;)

Росене , много ще се радвам ако скептицизмът ми не се оправдае - мен тук ме подразни че не е предвидена възможност за тези които няма да могат да дойдат за две нощувки или няма да могат да си го позволят финансово. Много добре зная кой организира Орешака , така че още веднъж ще изкажа благодарности за направеното там !
Последна промяна 1 на Марио Сергиев, променена общо 0 пъти

Има възможност, просто може да се използва друга база за спане, но не мисля, че нощувка с храна би излязла по-евтино на друго място. Базата е на края на Вонеща вода, река Белица (там е много малка) е съвсем наблизо - Август ще е, със сигурност ще има и много удобни места за палатки и бивакуване. Всеки би могъл да намери най-подходящото за себе си присъствие ;)

Най-добрият майстор на кепове у нас !
Илиян Трифонов ще участва на предстоящия Национален Мухарски Събор със страхотните кепове, които прави. От събора в Орешак през 2010 той не е участвал по този начин в сбирките и оттогава насам се уморих да му давам телефона на желаещи да притежават ръчно изработени качествени кепове. Сега всички ще имат възможност на живо отново да ги видят, разгледат и изберат! Отделно това е може би най-добрият подарък за приятел или съпруг-мухар ;) ...
Изображение
http://flyfishing.iantra.com/fly-fishin ... nding-nets

БНТ 2 направиха един страхотен филм за мухарския събор през 2013 година. С удоволствие споделям информацията, че приеха поканата и ще отразят и предстоящата национална сбирка във Вонеща Вода в края на Август ... и съвсем няма да бъдат единствената национална медия :wink:

http://bnt.bg/predavanyia/vreme-za-gube ... 5-maj-2013

Изображение
На предстоящия Национален Мухарски Събор ще има регистрация на всички участници и гости, като е предвидена томбола с много и интересни награди. Надявам се да има за всички и всеки един от нас да се прибере от този събор с нещо за спомен - освен снимките, приятелските разговори и всичко останало, разбира се. Започвам с изненадите, приготвени от BFC (дано да са повече ;) ), от Тошо Атанасов ще има подаръци - инструменти за връзване, както само той може да ги прави, Стани Мънков ще участва с материали и негови мухи, Стоян Филипов естествено ще участва в томболата със специално направени за събора изкуствени мухи. Тук с течение на времето ще продължавам да изреждам изненадите, които ще ни очакват в мухарската томбола! :wink:

https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hphot ... 8291_o.jpg[/image]

Проектът за часовниците за участниците в програмата на събора. Когато са реално готови ще обясним и тяхното предназначение. Всичко това благодарение на Константин Карагьозов - МК "Майна Флай" - Пловдив.