Re: На рибка с чепаре и стръв

И сафридите, и чернокопа :D
Тъй, тъй! Затова ми е любимо време на гьола след средата на септември. Като тръгне сафрида от румънско на юг. Вече охранен, така да се каже. Че и лефера го гони....
Ма зарганчето наистина си е тръпка! На вадене имам предвид.
Поздрави!

Това е доста спорен въпрос - откъде идва и накъде отива сафрида. Всъщност, по-голямата част от пасажите никога не напуска Черно море.
100% съм съгласен Георги. Той си е кръстен черноморски сафрид. Ако напускаше - южните съседи щяха да го приключат за нула време на Босфора.

Последно Румънско и на юг от Румъско извън Черно Море ли е или не :D :D :D
:D :D :D
Драгич, бъзиктар такъв! :D :D
Се е гьол! :D
Коментираме си с Гец къде е аджеба сафрида, когато не ни е до вудичките. ;)
Аз си коментирам като гастрольор по черноморието, но пък имам голяма рода по цялото ни крайбрежие, отделно че присъединих и на жената родата... ;)
Та от злите хорски езици чувам, че напролет сафридчето стига и до Одеса понякога...
Което си е доста на север. Не знам дали е на Черно море... ;) :D :D :D
Бе цялата ми бедна мисъл е, че есенния сафрид си е по тлъстичък и по сгоден за чирозчета и глезотийки. ;)

Поздрави!

... и глезотийки. ;)
Маринован, а Юли! Наздраве! Никой да не мърда!

Има няколко субпопулации, или големи стада сафрид в Черно море. Те са в периодичен допир едно с друго, още повече, че и хайвера е пелагичен. Една част от сафрида (предимно стадото около западното крайбрежие), наистина мигрира в южната част на морето, а може би и в Мраморно море. Друга част се включва в огромното стадо, което зимува около Крим, а третото стадо е пред Грузинското крайбрежие. На Крим си ловят сафрид и змарит цяла зима на дълбочини 60 -70 м. В Грузия е същото, плюс лефер и паламуд.
Поздрави,
Геца
Изображение