Компютърно пиПане...

Друзя, начи имам следния компотен проблем. Начи внезапно диска ми(имам два харда като физически устройства) започна да работи като охлюв. Прехвърля информация изключително бавно от устройство на устройство, записва един ДВД диск по един час, при това със забележки, мисли продължително при отваряне и възпроизвеждане на файлове, пелъра често увисва и излиза съобщение "PRC server is unavailable". Диска е в гаранция - 1 ТБ, марка "Уестърн Диджитъл". Правих му тестове с "ХДД регенерейтър", "Нортън утилитис", сканирах го с уиндоуса и всякакви антувируси - абсолютно изправен е, без лоши сектори, бацили и прочие, поне ако се вярва на програмите. Вярно, че е доста пълен - има около 30 ГБ свободно пространсто, но и с 3 не съм имал спънки преди. Същевременно не го чувам да мига, свети, чете или трака неестествено. Важно уточнение - операционната система не е на това физическо устройство - то е просто "склад" за прехвърлена информация от предни компоти.
С другия хард нямам ниакви проблеми, компютъра си работи много стабилно - нямам каквито и да е проблеми. Не искам да го давам на разни габровски майстори, не че няма да го сторя ако се наложи.
ЧУдя се дали не повредих нещо регистрите с СС клинъра - дадох му да прави проверка, а хабер си нямам от това нещо. Не знам дали има значение, но посвалям и сийдвам някой филм и музика, обаче не непрекъснато. Реално компота работи 4-5 часа дневно, да не кажа и по-малко.
HLP PLS, както казва колежката! :D
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

Re: Компютърно пиПане...

С ВиндоВс седЪм. В интерес на истината не може да се дефрагне, защото е много пълен и прекъсва. Проблема е, че в момента не работи коректно прехвърлянето на файлове и няма как да освободя място. Ако пробвам да пръвхвърля на другия, става със скорост около 1 МБ в секунда...
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"

Гледах този клип, като търсих за какво става дума, но изобщо не разбирам нищо. Аз нямам проблем с нета. НА БТК съм, вярно - неустойчив е, вместо 20МБ имам реално 1, но на мен и не ми трябва повече - аз нямам особени потребности,
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"

Не е задължително да имаш проблеми с нета. Ако не ти се включва този сървиз при старта - указва влияние на работата на разл. у-ва, може и хич да не заработят.
Виж дали RPC-то ти е включено:
Десен клавиш на Сomputer->Manage->Services and Applications->Services.
Превърташ сървизите до Remote Procedure Call и гледаш дали е включен и на автоматик.
Ако не е - десен бутон на него и от пропъртисите си го включваш. После рестарт.
Успех!

Пише, че е стартиран, да го ева - че и на автоматик... :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"

Провери го да не ти е дропнал в PIO mode:
Control Panel -> System and Security -> Device Manager, там си отваряш дисковите устройства и си намираш бавото.
Десен клик върху него, пропъртис и гледаш. Ако е в PIO mode:
Отиваш на Command Promt (Старт, Програми, Аксесоари, Команд Промт).
Там пускаш chkdsk на съответния диск. Синтаксиса е:
chkdsk X: /r
където Х заменяш с означението но твоето устройство. Важен е интервалът между командата, името на диска и опцията /r.
Като свърши проверката - рестарт на системата.
После както в началото отиваш през дивайс менижъра на устроиството, пак пропъртис и си го сетваш на
"UDMA if available"... Eвентуално - още един рестарт...
Между другото - имаш ли на тоя драйв инсталнати някакви приложения?

Аз питам, воден от притеснения да го дам някъде, а не дребни андрешковски мотиви. Само пред два месеца една претенциозна фирма ми претакова външния хард "Трансценд". Устройството беше много скъпо, гаранционно, с претенцията за някакви военни спецификации и в един момент почна да се губи. Занесох го на тези "колоси", които ме посрещнаха с пренебрежението на цар Дарий и след два дена ми се обадиха с известно неудобство да ми кажат, че бил тотално скапан(и със следи от душманско отваряне), обаче имало човек, който срещу стартовата сума от 500 лв. бил в състояние да направи нещо без гаранция. Предполагам, че и той ги отваря в мазето - като компоти... Естествено си платих "диагностиката" и не казах абсолютно нищо, защото съм прекалено добре възпитан. Независимо, че ми потурчиха важна част от информацията за часпрома...
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"