Re: Компютърно пиПане...

Христо, разбирам те напълно!... Ама все пак не мога да видя кво става на твоя комп деа...
Почваме от най-елементарното и най-сигурното в диагнозата ти - съобщението което ти дава самия Виндовс.
И после наред. Не искам да те вкарвам в BIOS-а, че там от дребна грешка - вместо да изпишем вежди, ще извадим очи....
Между другото - на твоята система е възможно опциите PIO/UDMA в дивайс менажера да не са на дисковете, а на IDE ATA/ATAPI controllers. Действа се по същия начин.
Що преди това не си дръпнеш една програмка - HDTune? Ама я инстални на диска с Виндовса. Мъничка е. Ще ти каже доста неща...
http://www.hdtune.com/download.html
Вземи си trial версията. После или ще я деинсталнеш или ще намериш крак.
Пак ще повторя - имаш ли на тоя диск инсталнати приложения?
И пак ще попитам - няма ли накрая да се включат спецовете?

Никакви програми не съм инсталирал на това устройство - както казах, то е просто склад. Тоя PIO моде не мога да го видя - гледах, гледах, няма такова нещо...

p.s. Инсталирах програмката и я пуснах. По време на сканирането за грешки не показа никакви увреждания на диска - дава, че всичко му е изправно, както и при общата информация. Но два-три пъти "увисна" по време на сканирането.
При теста даде следния резултат:
Изображение
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

Ице, здрасти!
Според мен диска си е съвсем наред (според това което си снимал).
Единственото, което ме притеснява е, че ти е много разхвърляна графиката на времето за достъп (Access time - жълтите точици). В някои моменти достигат много големи стойности. Би трябвало да са горе-долу групирани...
Нещо такова:
http://img10.imageshack.us/img10/939/swys.jpg[/image]
(снимката е от друг форум, не моя)
Отделно, че в края на теста средната им стойност е голяма.
Не искам да си мисля, че издънката е в МВ (дъното).
Ся, как бих постъпил аз...
Ако компа е незапечатан (гаранционни стикери и др. подобни) - отварям го и му пускам една прахосмукачка. Буквално. Не знам как са ти вързани дисковете, но на този дето те бави - ще му извадя всеки конектор и пак ще го включа (включително този към дъното и към захранването) - вадя конектор, смук с прахосмучника, духвам му със спиртни пАри за по-добър контакт и пак го включвам, преди да извадя следващия. Като приключа - тест на компа, без да съм го затворил. Ако работи - добре! Ако не - второ действие, а именно:
Шибания диск е включен с кабел към първи SATA порт на дъното (примерно). Вадя от там конектора и го включвам в последния SATA порт (пак примерно). Или обратното. Не можеш да ги объркаш (портовете) и не можеш да си включиш другаде диска, даже и хич да не разбираш (конектора е специфичен). След като е преместен на другия порт - пак тест на компа. Заработи ли - повече не пип, че пляс ;) .

Важно: ДОКАТО ПРАХОСМУЧЕШ И ПИПАШ ВЪТРЕ КОМПА ДА Е ИЗКЛЮЧЕН И С ИЗВАДЕН ЗАХР. КАБЕЛ!!!

Поздрави!

П.С. Ице, нарочно не ти пиша на ЛС, щото знам, че има и други колеги, които биха взели отношетие.
Друго си е като видят кво е пробвано - може директно да ти посочат решение...

Вярно доста прашец е посъбрал, а и е препълнен с файлчета, събрали се през годините. Любопитно е, че с другуя хард нямам никакъв проблем с четене, запис и прехвърляне на информация, нито някакво забавяне... Иначе и аз се чудя дали не е някое банално кабелче, защото при диагностики и дъното излиза изправно...
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система