Републиканско първенство по риболов с муха и шнур 2017

Здравейте, колеги,

Отварям тема тук, в която можем да говорим в по-чист вид за състезанията, а има и хора, които нямат профил във фейсбук и биват изолирани от някои случващи се събития.

Предстои вторият кръг от тазгодишния шампионат.Той ще се състои на 20-21.05., а реката е вече добре позната, на колегите, които идват - река Въча до с.Михалково, под язовир Цанков камък. Всички са добре дошли, изкарваме си приятно, сред красива природа, на много мухарска река.

По-подробна информация, ще даде Станислав Мънков.

Поздрави!

Re: Републиканско първенство по риболов с муха и шнур 2017

Здравей Ицка, и аз мисля, че тук е мястото където трябва да дискутираме всичко относно предстоящите състезания. За което ще се радвам всеки да се регистрира или да вземе някакво участие. Във фейсбук се губят темите.

Прикачвам линк към сайта на ФМБ където може да следите репортажите за съответните състезания и да видите датите за следващите такива.

Предстои II-ри кръг - река Въча след Михалково. Давам накратко информация аз събитието. Ще се проведе идната събота и неделя - 20-21.05. 2017

Ще участват n брой отбори. Надявам се до края на деня днес да се разбере точния брой. очакват се между 8 и 10 отбора.
Състои се от 3 манша като всеки състезател играе два манша и съдийства в един.

Тук имаме изменение на правилата, към които сме се насочили тази година. Понеже участъкът, в който ще се проведе състезанието е сравнително малък, няма всеки състезател да играе 3 часа на едно място, а ще има шанс да играе 2 пъти по 1 час и 30 минути в два различни бокса във всеки сектор. Накрая ще се смятат общия брой риби от двата бокса за съответния манш. Същия съдия придружава състезателя и в двата сектора. Между двата манша, ще има 30 минутна почивка. Газенето над коляно е забранено в първия час и половина от манша.

Ето го и графика за състезанието:
20.05 - събота
Начало I -ви манш- първа половина - от 09:00 до 10:30
Почивка от 10:30 до 11:00
Начало I -ви манш- втора половина - от 11:00 до 12:30

Начало II -ри манш- първа половина - от 16:00 до 17::30
Почивка от 17:30 до 18:00
Начало II -ри манш- втора половина - от 18:00 до 19:30

21.05- неделя

Начало III -ти манш- първа половина - от 09:00 до 10:30
Почивка от 10:30 до 11:00
Начало III -ти манш- втора половина - от 11:00 до 12:30

Жребия за това кой в какъв ред ще играе ще бъде изтеглен днес на 15.05 на техническа конференция, която ще се проведе в заведение Пицария Дино намираща се на адрес София, Младост 1А, ул. Д-р Аврамова 3. Час на провеждане след 19:00 часа.

Жребия, за това кои сектори ще играе, ще бъде теглен съответно за Първи Манш- петък вечерта, за Втори Манш, събота след края на първи манш и за неделя сутринта - събота вечерта след края на втори манш.

Моля всеки отбор да заяви кой може да съдийства като допълнителен съдия. Отборите са длъжни да предоставят допълнителен съдия, за да може всеки състезател да има свой собствен съдия.
Мерилките и протоколите на съдиите се раздават съответно час и 15 мунути преди старта на състезанието при шатрата- информационен център. Провежда се и кратък инструктаж за всички, като се запознават с правилата и условията, които трябва да се спазват.
Съответно за първи манш - 07:45ам в събота, за втори манш - 14:45 в събота следобяд и за трети манш в 07:45ам в неделя сутринта. моля бъдете точни, за да може всеки състезател да отиде на време в сектора си и да има достатъчно време да се подготви.

Съдията е длъжен да предаде протокола и мерлките в шатрата - информационен център, веднага след приключване на съответния манш.

Всеки състезател е длъжен да прибере, колчето на сектора си след края на трети манш, заедно с обозначителната лента. В противен случай резулатата му не се зачита.

Таксата за участие на всеки отбор на състезанието е 150 лв при превеждането и по банков път към сметка на ФМБ в ОББ с IBAN: BG89UBBS80021047188540 / SWIFT: UBBSBGSF

Срока за превеждане на таксата, за Втория кръг е 18.05.2017 - четвъртък.
Срока за превеждане таксата за Трети кръг е 05.06.2017- понеделник

Всеки отбор трябва да е заплатил и такса годишен членски внос към ФМБ в размер на 120 лв. Отборите, които не са членове на федерацията също трябва да заплатят членския внос, за да бъдат допуснати до участие.

Таксата може да бъде заплатена и на ръка на място, минути преди старта на състезанието - тогава тя е 300 лв на отбор.

Зарибяването ще се извърши в петък от 15:00 часа. Желателно е всеки отбор да има свой представител, който да се включи в зарибяването и да помогне с пренасянето на рибите. В секторите е зарибявано и преди това основно с американска пъстърва. Ние ще зарибим реката с балканка и американка.

На този кръг спонсори ще бъдат отново нашия генерален спонсор за годината - Isosport, имаме награди предоставени от Filstar и предметни награди предоставени от магазини Стената.

По голямата част от състезателите, включително и аз ще спим в Еко чифлик Гагови Ниви - може да разгледате на сайта им -mihalkovo.net. Целия чифлик е резервиран за нас, така, че се надявам да има място за всички ни. Останалата част от състезателите, за които знам ще спят на палатки или сами ще си намерят настаняване в района.

Аз ще съм в района от петък - за смислени въпроси и предложения ме потърсете на 0899943444.

Довечера ще публикувам резултатите от жребия !

Предварително Ви благодаря !

С.Мънков
http://mankovflyfishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Отбор Състезатели I-ви Манш 09:00-12:30 II-ри Манш 16:00-19:30 III-ти Манш 09:00-12:30 Платен членски внос към ФМБ Платена такса състезание
Здравейте, копирах резултатите от жребия по този начин, понеже не знам как се качват снимки. Отдолу съм написал, кои са трите основни групи.

До скоро !

1 Майна Флай Мариус Б С А
Георги Стоянов С А Б
Eмил Найденов А Б С
2 Стари Видри Христо Бойков Б С А
Кристиан Петров А Б С
Станислав Мънков С А Б
3 Стримерите Росен Велев С А Б
Неделчо Б С А
Илиан Трифонов А Б С
4 Търново- Царевец
Стефан Николаев Б С А
Страхил Балканджиев С А Б
Митко Димитров А Б С
5 Хатч Пенко Стоянов А Б С
Радослав Гервазов Б С А
Георги Георгиев С А Б
6 Джентълмен Мартин Колев Б С А
Васил Маринов А Б С
Цоньо Савеков С А Б
7 Фарио Люси Дремалов С А Б
Христо Стойков Б С А
Огнян Бачочев А Б С
8 Куките Борил Иванов Б С А
Ивайло Инджов С А Б
Кирил Разаков А Б С
9 Тенкара Димитър Маринов Б С А
Красимира Делибозова А Б С
Христо Сепаревски С А Б

Група Б/С/А
Състезател Отбор
1 Мариус Майна Флай
2 Христо Бойков Стари Видри
3 Неделчо Стримерите
4 Стефан Николаев Царевец
5 Радослав Гервазов Хатч
6 Мартин Колев Джентълмен
7 Христо Стойков Фарио
8 Борил Иванов Куките
9 Димитър Маринов Тенкара

Група С/А/Б
Състезател Отбор
1 Георги Стоянов Майна Флай
2 Станислав Мънков Стари Видри
3 Росен Велев Стримерите
4 Страхил Балканджиев Царевец
5 Георги Георгиев Хатч
6 Цоньо Савеков Джентълмен
7 Люси Дремалов Фарио
8 Ивайло Инджов Куките
9 Христо Сепаревски Тенкара

Група А/Б/С
Състезател Отбор
1 Емил Найденов Майна Флай
2 Кристиан Петров Стари Видри
3 Илиан Трифонов Стримерите
4 Митко Димитров Царевец
5 Пенко Стоянов Хатч
6 Васил Маринов Джентълмен
7 Огнян Бачочев Фарио
8 Кирил Разаков Куките
9 Красимира делибозова Тенкара
http://mankovflyfishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Мънкич, тази сутрин ти пуснах таксата по банката и веднага ще се появи.
Сори за закъснението, няма да се повтори - вчера се прибрах от Босна, а ми е изтекъл сертификата за електронно банкиране :(
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'