Re: Репубиканско първенство по риболов с муха - 2018 г.

Здравейте,
пускам една снимка на Типов живарник, подходящ за целта . 10лв струва от Филстар. Всичко което се доближава до това като размер форма, и няма мрежа нараняваща рибите, ще свърши работа.
Изображение

Както се казва поздравления на временните победители и на загубилите:Next Time! Няколко думи за следващия кръг.......Моля ако не разбирате думите накарайте някой приятел да ви ги преведе...Първо за организацията на състезанието.Не мисля ,че когато един клуб е временен домакин и организатор трябва да свърши всичко по състезанието .Затова предлагам жребия да теглим още предната седмица по електронен път тук и в деня на манша/рунда да се тегли само числото ,което определя боксовете.Всеки отбор да излъчи предварително човек/примерно лагеруващ на палатките/,който да участва в оформянето на секторите и зарибяването.Плащането на таксите да е приключило една седмица преди състезанието ,за да се знае бюджета и бройките на договорените риби.Всеки отбор да има предварително определен капитан,който да комуникира с организаторите за определяне на детайлите,а не всеки да ходи и да пита Мънков или Пенко кога ,къде ,какво ,защо. От гледна точка на това, на което станахме свидетели в деня преди състезанието,за което всички говорят,но не публично....Приятели с главно П.Виждаме се три пъти годишно,Дали се уважаваме или не...хобито ни е общо,имаме цели,вярвания ,идеология ..имаме федерация.Търкания и дразги на лична основа под какъвто и да е предтекст или подтекст не заслужават да са част от нашите срещи. И последно :Би трябвало нашата организация да дава пример във всяко едно отношение,било към природата ,рибите,както и за социално отношение.Затова призовавам Федерацията и УС да вземат решение относно нарушаването на закона под каквато и да е форма по време на състезанията.Не мисля ,че там къде то се събираме ,разговаряме ,присъстват съпругите ни и децата ни трябва да ставаме свидетели на това и погазване на всичките идеали ,които изповядваме. С уважение към всички колеги....подпис БМ
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"

... когато един клуб е временен домакин и организатор трябва да свърши всичко по състезанието
Бранко, няма временен домакин - задачите се разпределят на всички и трябва следващия кръг да го направим още по-добре.

Платил съм на нашия клуб таксата за следващия кръг, както и членския внос към Федерацията.
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Не разбирам кой трябва да се обозначи.. Ако някой има желание да се включи в организацията да го направи.. Желание няма, Бранко, това е проблема.. типично по нашенски - всички гледат да скатаят, е не всички но масата.. Ако не разберем, че сме едно семейство и от нас зависи дали ще ни се получат нещата, ще е трудно..
Светът е оцелял, защото се е смял...

Състезанието мина... Опитахме се с лични усилия да направим така, че да се проведе по възможно най-добрия начин, но истината е малко по-различна!
Само на ентусиазъм няма да стане. Не направим ли организация , където всеки да си знае задачите , няма да се получи.
Обозначаване имаше, за жалост повечето се обозначиха зарибители. ОК, това не е малко, но трябват и други хора.
Ето пример - Ако 2-3ма поемат взимането на рибите от развъдника и транспортирането, 2-3ма поемат жребия и съдиите, 2-3ма поемат направата на секторите и боксовете, 1-2ма да поемат обрабоктака на междинните резултати между маншовете , и нещата ще си дойдат на мястото. И естествено поне по един от клуб за зарибяването.

Аз мога да организирам тегленето на жребия , съдиите и обработката на резултатите. Естествено не сам, а с още 2ма човека най-малко . Ще стане бързо и чисто, но само с достатъчно хора и добра организация..

Както виждате, за да не се изгърбва никой от работа, за сметка на останалите , са необходими 8-10 човека . Ако не можем да намерим 10 човека, които да имат желание да дадат от себе си 2-3 часа допълнително работа, за да се превърнат тези състезания в това, в което всички искаме , не знам защо изобщо продължаваме да се мъчим..

И все си мисля, че ще успеем. Влизат нови хора в хобито, малко по малко , кръгът на заинтересованите постепенно расте. Една от целите на нашия клуб е популяризиране на този риболов, и аз съм убеден , че това минава през превръщането на състезанията в завършен "продукт", където ще премерят сили всички, и ще спечели най-добрият!
И тук стигаме до най-големия практически проблем - съдийството. Форматът със живарниците куца при наличие на много дълги боксове. Трябват и допълнителни съдии. Осигуряването им е проблем винаги , и просто трябва да се намери начин този въпрос да бъде решен веднъж завинаги.
8-9-10 съдии, извън състезателите, на които се плаща някаква сума , за сметка на по-големи такси за участие, или вариант на състезание с 2ма или 4ма човека в отбор и 4 манша. Ако някой се сеща и за друг вариант, да предлага , и да решаваме.

Айде, тази година и да не променяме нищо ще я изкараме, още две състезания има само, но просто не виждам как ще стане без промяна във формата или съдийството за догодина. Разбирате ли, за да идват хора, да има по-голяма масовост , и да се получават нещата, всичко трябва да е измислено и организирано добре. Иначе тези състезания ще загубят голяма част от смисъла си.

Световното първенство е 3 часа в един бокс , без почивка. квото направиш, направиш за манша. Струва се , да се помисли за вариант с 4ма или двама в отбор, където ще играем или в неделя до 4 часа , или 3 манша в събота ( 9-12часа / 13-16 часа и 17-20часа) и един в неделя... Награждаване и кой откъде е :)

Поздрави,
Г. Стоянов