Re: "Американки по словенски" - река Савиня

Благодаря, Ники! Те "совите не са това, което са" - пръта е NEXT 3-ти клас, но е 10 фута и реално го ползвам и с 3-ти, и с 4-ти и с 5-ти клас шнурове, включително и потъващи 5-ци. В комбинация с шнура на Сноуби, който по характеристики е 2-5 клас, т.е. от 2-ри до 5-ти и е супер тънък се получава убийствена комбинация за всякакъв тип риболов. Както мятах тежки зонкери и уолибъгъри, така в следващия момент само с промяна на лидера лових липани на суха муха на 18-ки. По същия начин хващам распери по 60-тина см на Дунава на големи стримери и след минути когато изчезнат расперите съм ловил и облез (уклей) със същия прът и шнур на 20-ки мухи. Естествено тази комбинация е прекрасна също и за риболов на нимфа. Хвърлял съм и доста по-тежки стримери от зонкерите от филма, големите риби пък ги бори с лекота, С този прът и шнур съм ловил къде ли не и какво ли не и отдавна съм се заклел в тях :) . Ако искаш на събора ще ти покажа ;) . Ако мога да взема само една въдица за място било то река, езеро или море без да знам въобще какви са условията - ще е горната комбинация и различни лидери ;)

Поздрави!
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Re: "Американки по словенски" - река Савиня

Ще се радвам да се видим на събора, пък дай Боже и преди това!
Ако мога да взема само една въдица за място било то река, езеро или море без да знам въобще какви са условията - ще е горната комбинация и различни лидери
Само ще трябва да се молиш реката да не е тясна и обрасла ;)