Фото отчет на МК "Майна Флай" - 2014

Здравейте, колеги мухари, мухарки и мухарчета! Дойде времето и на традиционния фото отчет на нашия скромен клуб – Майна Флай! Скоро ще свърши и този пъстървов сезон и ние, досущ като едни истински мухари, ще се отдадем на пречистващ пост и молитви догодина да има повече риби по реките ни! Разбира се, постът няма да засегне фантастичния пържен дроб в кръчмата, нито приличната тъмна бира и хрупкавите картофки, тъй като тяхната популация поне за момента е непокътната и ние смятаме да се възползваме изцяло от този факт ;) !!!
Почва голямото надлъгване, кой ква риба му е скъсала или пък как си е забравил фото-то вкъщи, като е хванал Пъстървзила !Аз няма да се впускам в детайли за този период (който така или иначе в началото не е особено интересен- обикновено към януари изтърваните риби вече са по метър и нещо) :lol: , а ще се опитам да направя едно фото обобщение на изминалата ни риболовна година.
Едно бързо отклонение – ще се опитам да не дублирам снимки, пускани преди това през годината от мен ,или от колегите. Въпреки това с цел запазване на сюжетна та линия на репортажа, някои фотки ще се повторят, поради липса на достатъчно снимков материал от определени периоди :)

Меката зима буквално ни разказа играта. От края на ноември почнахме да сънуваме някви митични пъстърви и как изкарахме до Откриването, не ме питайте… То не бяха приготовления, то не беше чудо. Безброй кутии с мухи, нови пръчки, въобще както си трябва зимно време – развихрихме в шопинга с пълна сила !
И така на 1ви февруари, 1ва десантна дивизия на Майна Флай заминахме на двудневна мисия в Родопите. Естествено този ден беше към -42градуса(Целзиум) и самата разходка из планината криеше сериозен риск от хипотермия. Екипировката ни беше на ниво, но това ни най-малко не направи впечатление на пъстървите, които най-далновидно си бяха били камшика и бяха отлетели за топлите страни! Затова и целият ни гняв и спортна злоба се изля върху едни нищо неподозиращи кюфтета и родопски специалитети в близките ханчета! След нулевата активност първия ден от страна на врага, решихме да занижим целите за втория, и си поставихме съвсем постижимата задача от една риба(общо) !!! И, както e казал нашият прочут съгражданин – който играЙ, пИчели, ние също си хванахме таргета и без никакви угризения обявихме мисията за успешна!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Таргета.
Изображение
Изображение
Изображение
След като избегнахме фиаското на косъм, ни дойде куража, така да се каже и пролетта започна обещаващо Хванаха се добри риби, и излетите зачестиха осезаемо….
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тук е моментът да вметна, че ваденето на тези риби с 3ти клас такъм си беше чист
екстремизъм :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Някои започнаха силно сезона :)
Изображение
Изображение
Изображение
Други - не чак толкова силно :D
Изображение
Изображение
Само се бъзикам.
Изображение
Изображение
Изображение
А за някои риболовът си беше буквално къртовски труд :D :D :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Това си е продължение на традицията, някой от членовете да показва среден пръст на обектива, което и до ден днешен ми се струва странно, но …. Така е, традициите за това са - да се спазват!
Изображение

Разбира се, добрите нива на реките не се задържаха повече от месец и половина. Природата за пореден път реши да си направи грубиянска шега и 4 месеца почти не спря да вали !!! Ситуацията на моменти си граничеше с бедствие и бойните действия се ограничиха до една две дестинации, засегнати в минимална степен от стихиите. Хванаха се чудесни риби, в съвсем задоволителни количества и това донякъде смекчи огорчението , че изпуснахме периода на масовия хач и не успяхме да половим достатъчно(да не кажа хич) на суха муха пролетта.
Нааай-накрая среде август , времето се кротна , хоризонтът се поизчисти , реките спаднаха и така чакания сухомух  се състоя. Рибите бяха страшно активни, на моменти направо се самоубиваха , скачайки озверели към повърхността, за да захапят мухите. Тук е моментът да отбележа, че най-успешни се оказаха отново парашутите, като лично за мен Роял Коучмън парашут на 12ти номер се оказа абсолютният , единствен и безапелационен номер едно! Хванахме риби разбира се и на Компарадън-и, тук там някой седж или имърджър .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
„Извинете, що ловите седнал!?“ – „ Ми щото не мога легнал“ 8-)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ааам КоцИто :P
Изображение
Изображение
Кастчета..
Изображение
Изображение
Изображение
Инту дЪ Шадоуусс :)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Имаше и по някоя хамериканчица
Изображение
Изображение

Имаше също така и неочаквани екземпляри
Изображение

Ся да не вземете да си помислите, че не сме пили и капочинца?! Вярно, бяха на рядко, но все пак , като няма риба, и ракът е риба :lol:
Изображение
Разбира се, не пропуснахме възможността да погостуваме при приятели, където също стана чудесен риболов на суха муха!
Изображение
Нашият гид.. :)
Изображение
Изображение

Не оставихме и международната ситуация на случайността. Най-вероломно наш отряд наруши суверинитета на братска Сърбия и извърши геройски дела и то в момент на непрестанни валежи!!! Сърбите опитаха отчаяна съпротива, обстрелвайки ги непрестанно с кебапи и сливовица, но нашите бойци се държаха мъжки и довършиха мисията до край!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Със следващата снимка искам да поднеса извиненията си към кленоловците, заради липсата на снимков материал с екземпляри от въпросния вид в репортажа ;) Кефлето е хванато от проходилка на Големия Беглик, където красотата е умопомрачителна!
Изображение
Изображение
Още някоя снимчица..
Изображение
Изображение
Тук е мястото да отдадем заслуженото на първенците тази година сред мухите, геройски доказали се в зловещи битки през сезона !
Това е снимка на абсолютния нумеро уно за мен през сезона , топ оф дъ топ , бест ъф дъ бест и те така коучмън!!!
Снимката е след 17тата риба поред на този парашут, като след това хвана още две, но му падна опашката и от страх да не го загубя, го прибрах в кутията. Сигурно ще си го вградя в кепа.
Изображение

Неочакван ефект от настройките на фотото
Изображение

С тази даника мисля да приключа фото разходката из ловните полета на нашия клуб. Доста походихме тази година. Кои повече, кои по-малко. Не е толкова важно това. Живот и здраве, догодина пак. Радвам се също, че направихме три зарибявания. Искаше ни се и още едно, но … догодина. Около 10000 чисто нови пъстървички плуват на воля , част от тях благодарение на Българска Мухарска Компания. Страхотно е да виждаш, как една река буквално оживява пред очите ти. :idea: Ще запалим по една свещичка, рибките да изкарат зимата , щото напролет ги чака преброяване. Ако не за мъниците, то каките и батковците няма къде да се скрият. Водим си най-подробен списък , по ЕГН, местоживеене и номер на Лична карта!!!
Пожелавам на всички хубава есен и напролет с песен !
Наслука!

Re: Фото отчет на МК "Майна Флай" - 2014

Хубав очерк, Жоро, зардва ме, и с перо и с фотки!
Сполай ви на дружината, да сте здрави и още повече да припкате по красиви места, да се радвате на красиви риби и приятна компания,
Поздрави!
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Ами Не, Данчо, тази година ни беше най-слабата от няколко наброй, и на пук на общото мнение в последните години, че за да се хванат прилично риби и като размер и бройки трябва задължително да се ходи по чужбина и да се харчат сума ти пари за тази цел.Риба има и тук стига да ти се ходи и да знаеш как !В крайна сметка всеки решава за себе си ! :-)

Поздрав !
http://www.kodylight.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Да, знам, Коди, но на мен ми харесва просто да пътувам, и да виждам различни неща. И повече вода, разбира се. Едно е да го гледаш на "Дискавъри", друго е, да го видиш. Освен това, основната файда от "демокрацията" е липсата на граници ! Макар че като гледам повечето хора, беше напълно излишно. Хубаво е да възстановят софийското жителство, и да не може да се ходи никъде -няма нужда.
Иначе у нас се хващат също хубави риби, слава богу. Много хубави снимки сте направили, със кеф сте снимали. И сте прекрасни хора, и риболовци .
Поздрави ! :D :D

И на мен ми харесва да пътувам, Данчо, и ще отида с най-голям кеф и в Босна и Хърватска и другаде дай боже, но ми прави впечатление в последно време че се насажда мнението, че видиш ли истинския риболов е само в чужбина и единствения вариант да ловиш по много и големи риби е само там, което не е съвсем така. Мисля че с малка част от средствата отделяне за " Трипове" може да се вдъхне живот на много от нашите реки и да се прави приличен риболов.

Поздрави
http://www.kodylight.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Е-ех, Коди, познаваш ме. Давал съм, за каузата у нас, колкото съм имал, без да питам- и не искам да си приписвам нищо.
Друга ми беше мисълта - наследниците на Бай Ганьо търгуват със момичета, не със мускали с гюл в пояса !! И със всякаква контрабанда!! А наследниците на Рада не могат да си платят парното. И демокрацията не промени нищо !
А риби, у нас, има. Въпросът е- не трябва да има риби, за високомерни "експерти", безделници, които ходят за риба всеки ден, хитреци, и "5 пъти републикански шампиони". Риби трябва да има много - да скачат вечер, да ври водата, за да могат да усетят тръпката тези момчета, които стояха отстрани на събора, и накрая попитаха, да им покажа, как се хвърля!! Това ми тежи на душата, и пет пари не давам, че някой експерт, ходещ всеки ден- защото не работи /такива "работят върху себе си"/,знае, къде живее "оная риба", става в пет, мисли три пъти, "дали бай-Еди -кой си" не го е изпреварил с товарния влак, и отива да я хване !!
Този човек плюе в душата на новака, който блъска 12 часа на ден, и отива в събота ,за да се докосне до магията на мухарството !!! Така няма как да стане ! Затова в Англия се плаща дебело, но реката си тече, както когато е замятал Халфорд, и като хвърлиш със нимфата на Сойер, хващаш петдесятка . Това е традиция...
У нас ,традицията е да си Андрешко, Бай Ганю мухар, "пет пъти републикански шампион"
Благодаря ти за разбирането, и ще се радвам да се видим отново .
Поздрави, момчета !

Браво бате Данчо, благодаря ти много за начина по които мислиш и за каузите които защитаваш.
Поздрави: Велик си !!!
Захари Пеков

Ако ти е мръсен монитора кликни тук http://img407.imageshack.us/img407/1446/70328113.swf" onclick="window.open(this.href);return false;

Оф, тая тема с Андрешковците и Халфордофците е дълга и ще я дъвчим сигурно цяла зима. Данчо, прав си, ако казваш, че трябва да има места, където да се ходи без да се налага да ставаш в 5 сутринта, щото някой е минал преди теб. И не говоря за 5х републиканския(не визирам лично лицето), а събирателния образ. Говоря за зверската преса от рибари като брой, и малкият брой читави реки за пъстървов риболов.
Обаче си мисля, че новакът , който ходи в събота и търси магията на мухарския риболов, ако стане като в Англия - този човек никога няма да иде за риба с мухарка! Щото там , тези дето бачкат по 12 часа, обикновено не могат да припарят до мухарските реки!
Така че за мен истината винаги е някъде по средата. Със Коцето съм абсолютно съгласен, просто защото виждам резултатът от единичните усилия на един, двама човека да върнат живота в реките покрай нас. Настръхвам, като си помисля, какво би било , ако има повече хора като тях!
Народът е беден. И е опериран от чувство за естетика. Не можеш да искаш много от такъв човек. Той си мисли само за хляба и тея с въженцата и идеалите са някви лунатици. У нас отдавна свестните считат за луди.
Нека не слагаме каруцата пред коня. Да си действаме, колкото е възможно развитието на нашето хоби. Да споделяме и правим колкото се може повече хора съпричастни с него, щото тази сегрегация , в която се изпада е голям проблем според мен. Който има очи за красотата, ще види. Насила не става.
Поздрави! ;)