Re: Фото отчет на МК "Майна Флай" - 2014

Тук не става въпрос зо биене на тъпана и за хвалене! За Драго ще кажа също, че писах за бели чаршафи и плескавици, които аз ползвах и не гледам в канчето на другите! Също съм много ЗА ходене в чужбина и е готино приживяване, което не искам да сравнявам с нищо, точно както не бих сравнил дори два излета на една и съща река. Броят на хванатите риби не определя качеството на излета - ако е само това - жалко! Аз лично не се прехранвам с уловена риба, въпреки, че нямя лошо по някога да хапнеш. До тук - за какво НЕ ставаше въпрос. А сега - за какво става дума: Отдавна е минало времето, когато сме могли да ходим на риба безнаказано за реките. За хората може и да е все още безнаказано, но не и за реките ни. За това е важно да се пуска риба по тях, и ако с нещо ще се хвалим, нека да е с това, кой колко риба е пуснол, а не - кой кво е хванал. Репортажите на Жоро демонстрират резулати от усилия на шепа хора, и не са самохвалство. Ако ще бием тъпана - нека да е за нещо градивно. И аз съм закачвал бикови пъстърви по 1 м. (е, скъсаха ми) имам и добри (меко казано добри) риби, но най си се гордея с рибите, които съм пуснал по реките та дано да живнат. Знам, че не съм само аз, ама не сме и толкова много - няколко клуба за цялата стана. За това момците от Майна Флай са прави и ги подкрепям, и ще бием тъпана на тази тема. Иначе ако само си ги мерим (рибите де), най-много да се превърнем от мухари в мухльовци. Така че - на слука е хубаво пожелание, ама ето и още едно - на зарибяване. И нека както в слуката се стемим да ставаме по-добри и търсим нови места и изживявания, така да бъде и в зарибяването. Поздрави!

Драго, нямам никаква идея, колко те мързи, колко ти е свободното време и какви са ти възможностите и честно казано не ме интересува.Нямам идея защо се припознаваш тук и там измежду моите и на колегите постове, ти си знаеш.Не искам да участвам и в някакви междуличностни разправии.Единствено съм те сложил в графата скептици, което мисля че е очевидно.Явно имаме диаметрално противоположни виждания за риболова, но не е кой знае каква драма.
Драмата според мен е че всеки си играе неговата игра, има страшно много експерти по това как нещата видиш ли нямало да станат и много мухари експерти за които риболова се изразява в писаници по интернет и модни дефилета в пълно мухарско снаряжение.За да се променят нещата се иска колективен дух, ентусиазъм и работа, а не мрънканици и псевдо експертни изказвания, които се пишат и говорят наляво-надясно.
Всеки голям мухар :D в БГ се е скарал поне с 5 други големи или по-големи мухари от него :D , което естествено се е предало на неговите най-близки съратници и падуани и гъзолизци и нещата толкова са се обострили, че като дойде време за събор например никой от тях не идва, щото ако дойде трябва да се сбие поне с 5 човека за да има резон от всичките глупости които са си наговорили и да си защити" реномето"..Има интересна градация на това кой колко мрази или не харесва другите.Това през повечето време е доста забавно, но в крайна сметка е довело до това че не можем да застанем единно зад някаква кауза или да се изгради някаква общност която да работи за каузата на тази федерация или клуб.
По мое мнение ако има желание и мотивация и всеки надмогне поне малко собственото си его в името на нещо градивно нещата ще се получат, естествено чудеса няма как да станат, но малко по малко нещата ще се променят към добро.

Поздрав
http://www.kodylight.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Темата наистина е интересна, но не и защото е смислена!
За пет страници писаници, едни единствен човек, в един единствен пост каза нещо смислено и ми е много интересно дали някой ще му обърне внимание.
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

Ето това е най-точното изказване , което съм чел изобщо . :shock: [quote]Всеки голям мухар :D в БГ се е скарал поне с 5 други големи или по-големи мухари от него :D , което естествено се е предало на неговите най-близки съратници и падуани и гъзолизци и нещата толкова са се обострили, че като дойде време за събор например никой от тях не идва, щото ако дойде трябва да се сбие поне с 5 човека за да има резон от всичките глупости които са си наговорили и да си защити" реномето"[/quote]

Мдааа... личи си, че идва зима.

Спрете се до тук, жалко за хубавата тема, която е озаглавена "Фото отчет на МК "Майна Флай"", а не "Да ходим или не в Босна".
Всяка година споровете са едни и същи, в интернет и с писане по форуми нищо няма да се постигне, keep calm and go fishi'n & stocki'n.
LZ1FLY
The fish you put back is your gift to another angler, and, who knows, it may have been another angler's gift to you!

Драго, никой не оспорва мухарския рай в Босна и изобщо по западните дестинации. Нито пък сме си сложили розовите очила и всичко ни е Идеал Петроф. Не съм правил обобщения за ситуацията ва България, просто обобщих нашия опит през годината. Ти не виждаш репортажи за 35-ци, аз последните години не виждам никакви репортажи. За една година , тук във форума, не можаха да се съберат една страничка репортажчета общо. Кво да говорим само за пъстървови. И причината не е , че няма. А щото онези с калните ботуши пред вас само тва и чакат. И пред нас също. И тук има много хора с ботуши и с оранжеви върхове. Че и с по-лоши уреди... И ние живеем в тая държава. Споделяме , колкото ни позволяват възможностите и ситуацията. Тайни места в МФ нямаме. Попитай колегите си в клуба- на половината съм казал лично къде , кога и как сме хващали риби !
Ще ми се хората да споделят повече, но не мога да виня никой че не го прави. Виждам обаче само гости във форума. Някои даже не се и регистрират, случайно да не ги види някой, че са във някоя тема. Тва надничане от сенките ме дразни много. Всеки си наляга парцалите и категорично отказва да сподели квото и да било.
Ето да не е само сухи снимки, ще пусна и едно видео, в което асистирам на Иван. Голяма суматоха настана :D

http://vimeo.com/101708653

Поздрави и наслука!
Колега, много си прав, освен това ясно на репортажите ви се вижда кои са реките и съвестните риболовци няма да ги бастисат. Конкретно на тази от клипа риболовствам от 2008 година, два пъти съм зарибявал, няколко пъти сме гонили бракониери, два пъти с полиция хващахме мрежари. Факт е че въпреки многото мародерства риби има и то големи. Но има и много хора, които без причина са "осрани" тотално щото някой чул за тях "някакви" истории...

Не бе Асене, не става въпрос за мерене и кой е по най, най. Хубав репортаж радваме се всички колеги и изведнъж ни вклин ни в ръкав се споменават излетите в чужбина. Кому е нужно и кому пречат не знам, но от това се почна.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Прав е Драго, че много се измести фокуса на дискусията... От важните теми като отчета на пловдивската група и борбата за по-добро бъдеще на нашите реки към напълно безмислени спорове за излетите в чужбина и завоалирани лични нападки. Надявам се "размисли и страсти" да са поотминали и да се съсредоточим към по-важните теми :)

Поздрави,
Крис
Луд умора няма, само се поти...

Темата си е добре, радва се на достоен интерес от надзъртащи зад перденцето, нищо ново :lol:
Това е от преди минути, само 7 гости, днес е слабичко нещо:
http://lurebg.com/For_Web/Snimki/Forum.jpg[/image]

От друга страна темата е положителна, виждаш редица хора как еволюират освен в риболова на муха, а и в мислене и речетатив.
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение