Re: Фото отчет на МК "Майна Флай" - 2014

Добре си е , да ! Ще има кво да дъвчем цяла зима, спор няма :D
А относно сравнението с Босна, искам да кажа, че целия мохабет тръгна юни месец, когато колега се върна от риболов в Сърбия и каза - аз за тези пари , които похарчих там за 4дни, ще направя 2 реки да врят от риба!!! И от тогава има правило, не дава за такъми и риболови в чужбина повече, от колкото дава за зарибяване!!! Ние се бъзикаме , че сейджовете му са на двойна цена!! Което си е вярно , както и да го погледнеш!!! Никой не гледа в чужди канчета и не брои чужди пари и не дава наклон на ничий ... !!! Нека това да се знае много добре Лично аз не бих си позволил подобна тъпотия никога.
За това , който се е припознал нещо в коментарите, се е объркал.
Нека всеки се наслаждава на хобито си както намери за добре, щото тва си е неговото хоби! Но нека поне се опитаме да направим така, че след години да не се налага да бъхтаме 1000км за да хващаме регулярно по някоя 40ка! И повярвайте, почти сме успели! ;)
Поздрави!

Жоро, много се извинявам, но няколко поста на няколко човека прозвучаха точно, че трябва да си даваш парите за зарибяване в БГ, вместо за риболов в Босна. Незнам къв ви е бил мохабета и откъде е тръгнало, ама така е написано, че така се разбра.
Аз често се меся грубо в живота на другите, но да развявам лозунги пред някой, за какво трябва да харчи собствените си пари, е прекалено дори и за мен.

Друго неприятно, което се прокрадна в някои постове е съдене и търсене на сметка кой-какво бил направил, без въобще да се има представа дали и какво е направено. Със сигурност например не знаете, че някои от писалите в тази тема са зарибявали една от реките, която МФ сега зарибява и то с ясното съзнание, че едва ли някога ще риболовстват по тази река. И като гледам размера на рибите, които сте ловили там, знаейки потенциала на тази река, няма да се учудя ако някоя риба е от тези.

Третото неприятно нещо е че в един момент реализмът започна да се бърка със скептицизъм. На мен ще ми е много непрятно да седнем след време на масата и само да си спомняме "Ей, какви риби ловяхме преди 3-4 години по тая и тая река, а сега ....". А застраховани ли сме от такова развитие на нещата!?! Толкова ли сме/сте (ако искате да има разделение) направили и постигнали, че да сме/сте сигурни че няма да се случи!?!
И трябва ли човек въобще да се задоволява с постигнатото!?!

Накрая, моето най-голямо разочарование е че единственото смислено нещо (според мен, разбира се), което са каза в тази тема, остана абсолютно незабелязано и не получи отзвук. За пореден път!
А клубовете, особено обединени във федерация, има какво да направим по въпроса.
Последна промяна 1 на Angel, променена общо 0 пъти
Изображение
Always remember ....
.... a bad day fishing is still better than a good day at work ....

Аз нямам никакъв опит с риболова в България, но мога да посъветвам вашия приятел да се възползва от офертата на Дженерали - застраховка "Риболов в чужбина". Клаузите са супер гъвкави и удобни. Аз лично се възползвах от тях тази година няколко пъти. Гарантират пълно възстановяване на разходите по пътуване ако не хванеш риба над 40 см!
Изображение

Пламка, каква е тая бела мрена бре :D

Снощи бех писал ама тръкнах, че стана полунощ и викам пак да не ме обвинят в алкохолизъм като преди години та :).......наблегна се на - парите които се дават за излети в чужбина и това което се прави тук. Имаме хора от клуба които събираха пари от колегите си във службата си. Единия от тях от години може би не е ловил в БГ, но всяка година зарибява, всяка година събира пари в офиса си от колегите които дори не знаят къде и коя река се зарибява. Всяка година си троши колата до рибарниниците. Организира купуване, превозване на риби, нае се дори да опита да внесе липан в БГ и този човек чете тъпотии от рода
"но за да се постигне нещо трябват хора с енергия, ентусиазъм и готови да дадат нещо от себе си преди да почнат да мрънкат че нищо не са получили.
Пожелавам на повече хора да ходят в чужбина на риболов и да дадат нещо от себе си да се подобрят нещата в БГ!
... е за това ми стана тъпо иначе дреме ми на шмайзера кой колко и как лови - аз поне упражнявам и други спортове, карам и скейт като хоби, а хасфалта и цимента няма да се свършат скоро нали.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Ми не, Ачо, точно ти не си извинен! :P Щото ни познаваш всичките и не знам що си мислиш, че като седнем зад клавиатурата, ставаме различни хора. Ще пропусна първата ти половина от поста ти , щото точно над теб съм написал съвършено обратните неща, в които обвиняваш , и от които толкова си се засегнал (незнайно защо :???: )!!! :idea: :arrow:
Това за гаранциите виж там, питай Пламен, знае няква оферта за Дженерали :D Или тя е само за чужбина - жалко! Хитри са тези застрахователи ... (Пламене, не мога да повярвам , че не си казал на Ачо за това, уж сте дружки..) :D
Няма как и да знаем кой кво прави, къде зарибява, къде лови , колко лови, и дали изобщо се занимава все още с мухарлък!!! Просто щото никой не споделя! Кога пА станАхте толкова срамежливи и свити... :lol: Ми дайте го малко по-наперено . Голяма партизанщина :lol: :lol:
Драго, това което си цитирал е нещо изключително вярно и не знам, Бога ми, що тоя твоя колега се обижда , като го чете! До колкото разбирам , е пълен с енергия , ентусиазъм и дава много от себе си! Няма никаква логика просто. И тва със скейта е супер. Само моля те, внимавай с тая джаджа. По-горе беше написал че тази година си ходил на три риболова! Дано си се упражнявал повече със скейта, че да не се рилийзнеш някъде :lol: :D :P
Ся тва си е майтап, не се впрягай!

П.С. Омръзна ми да пиша глупости , още повече да ги чета!

П.С.2 Ачо, кажи го най-накрая това най-важно нещо , което никой не е забелязал, че се измъчвам крайно! :D

Не бе не сем казал че някой се обижда. Само че всички които ходим в чужбина даваме нещо от себеси и за нашите реки :D без да ни го пожелават изрично като пионерско поръчение от Кадафи
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

... И Доктора беше виновен :-)
Щот'фана повече 40'ки и слуша "кристиян" нали :lol: :lol:
-------------
btw
Гледам сега, че изчезнали някъде в прочита дълги и съдържателни мнения от снощи .. що така бе миме ? :D
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение