Re: Фото отчет на МК "Майна Флай" - 2014

Драго, никой не оспорва мухарския рай в Босна и изобщо по западните дестинации. Нито пък сме си сложили розовите очила и всичко ни е Идеал Петроф. Не съм правил обобщения за ситуацията ва България, просто обобщих нашия опит през годината. Ти не виждаш репортажи за 35-ци, аз последните години не виждам никакви репортажи. За една година , тук във форума, не можаха да се съберат една страничка репортажчета общо. Кво да говорим само за пъстървови. И причината не е , че няма. А щото онези с калните ботуши пред вас само тва и чакат. И пред нас също. И тук има много хора с ботуши и с оранжеви върхове. Че и с по-лоши уреди... И ние живеем в тая държава. Споделяме , колкото ни позволяват възможностите и ситуацията. Тайни места в МФ нямаме. Попитай колегите си в клуба- на половината съм казал лично къде , кога и как сме хващали риби !
Ще ми се хората да споделят повече, но не мога да виня никой че не го прави. Виждам обаче само гости във форума. Някои даже не се и регистрират, случайно да не ги види някой, че са във някоя тема. Тва надничане от сенките ме дразни много. Всеки си наляга парцалите и категорично отказва да сподели квото и да било.
Ето да не е само сухи снимки, ще пусна и едно видео, в което асистирам на Иван. Голяма суматоха настана :D

http://vimeo.com/101708653

Поздрави и наслука!

Основната причина да няма постове във форума е Фейсбук, честно казано за мен е супер странно това... Ако мислите, че има смисъл можем да затворим форума за анонимни и да се опитаме да го прочистим малко от съмнителни регистрации.
Изображение

Изчетох темата най-сетне, стигнах успешно до последния пост :). Първо поздрави на Емо за щерката, да ти е жива и здрава!
Второ поздрави за хубавия репортаж!

По темата, и ние имаме Банско и ние ползваме вече модерни съоръжения по нашите зимни курорти, но като отидеш да покараш в Алпите разбираш, че ние се радваме на 1м сняг а там нормално пада по 3-4м. Нашия най-висок връх е 2925м а там има курорти, които започват от 3500м. Това което искам да кажа е че има природни дадености, които колкото и да се мъчим ние човеците, никога няма да променим. Така че, който може, да ходи и да види, и както е казал мъдрия Мечо Пух "Колкото повече, толкова повече". Това отнесено към реките, само няколко факта ще ви кажа: най-големия карстов масив в Европа започва от Словения и свършва в Гърция, а най-хубавите карстови реки за наше щастие са се паднали в Босна. Казвам за наше щастие щото ако бяха в Словения щяхме да ги гледаме през крив макарон. И като пиша най-добрите, настина са най добрите, нещо тотално се бърка като тук си пишете някакви неща за платената любов, русенската Патагония, сливенската Босна и прочее. Просто ние нямаме такава природна даденост.

И последното за зарибяването и популизма: по-доброто състояние на реките последните 2 години е резултат на усилия положените през последните 5-6 и повече години. Рибите, които сте ловили тази година не са тези, които сте пускали 2 месеца по-рано, и ако мислите на пролет да броите тези които сте пуснали тази година пак сте се объркали, ще почакате.... Има 2-3 клуба в Девин и Михалково, които обикалят по същите реки, по които ловите и вие МФ, тези клубове зарибяват с десетки хиляди риби от години - не го забравяйте това, тези риби ловите. Поздравления, че сте почнали да зарибявате - Коди само да знаеш, че както му го обясняваш това на Данчо, той го прави от десетки години, както и останалите които виждате по снимките от Босна. Крис а за теб имам една поговорка: "Пораснали пилци, пое...ли квачки". Струва ми се, че отидохте твърде далеч....

Поздрави и нищо лично. Уважавайте колегите и техния избор :)
Изображение

Първо, за първия пост на Палазов- не мисля , че това е начина , поне според мен. Ще стане още по-голяма сегрегацията и някак си идеята да се разраства мухарската гилдия и да набира популярност , ще умре!
Честно казано,не знам каква е точната рецепта! Но съм сигурен , каква не е точната - да си пишем простотии цяла зима по форумите и да се правим на остроумни. Не, това абсолютно няма да накара повече хора да погледнат сериозно на хобито ни. Ако някой знае как да направи мухарския риболов популярен спорт(или хоби), без да споделя, снима , описва и т.н някои от излетите си, или пък да споделя опита си, без някой да го обвини в популизъм, нека моля най-накрая каже и на останалите , аджеба как точно!? :)

За втория пост - отговорих вече достатъчно пъти . Дадености, мадености :D , продължаваме с дъвченето на някви неща, дето всички знаем. Уважавам достатъчно всеки колега, че да не му давам наклон на ... къде и как да си прекарва свободното време. Подразни ме конкретно друго нещо из коментарите, ма не мисля , че проблемът може да се реши точно на страниците на този форум. Просто няма как. Тук всеки си знае едно, едно бае. На живо по-може да се заформи смислен разговор.

А за това кой къде зарибявал и чии риби ловил - не сме малумни, Палазов, знаем как расте пъстървата и си даваме сметка за някои неща. Въпросните клубове, които зарибявали с десетки хиляди риби годишно, цяла зима са по реките и си броят отрочетата!!! Нали са си техни!?! Айде да не даваме пример с такива риболовци, щото накрая всеки дето пусне две риби , ще си каже , че може да си прави квот си иска по реката целогодишно. И си правят филми даже - "Зимни пъстърви на река Чая" , или "Декемврийски балканки еди къде си" ... Евала на всеки, който е пускал риби по реките , ма тва е прекалено!!! Точно на същите хора събрахме пари преди години - доста добра сума за зарибяване беше, не помня точно и им ги дадохме на добра воля, е така , щото знаем че зарибавят. Не сме питали къде са пускали, колко са пускали и т.н. Сега не бихме го направили никога!

Ето нещо градивно - Наближава времето, дето ще се мъдри заповедта за следващата година. Можем ли ние чрез Федерацията , да съдействаме за разширяване на списъка на тези реки или най-малкото да няма отпаднали реки за догодина. Ползата е огромна и ще допринесе със сигурност за това, да има повече пъстърва по реките. Тази година бях на няколко такива реки и резултатът е видим. За който ходи де...
Можем да направим много в тази насока, има предостатъчно реки , където популацията на балканката на санитарния минимум. Хвани-пусни режимът е , може би най-хубавото нещо, дето се е случвало на нашите реки в последните 25години сигурно , не знам точно ... И основната "вина" за това не е наша, като клубове, федерация или въобще като общност, а на Балканка. Само с общи усилия можем да направим нещо смислено.

Поздрави ! :)

Ползата е огромна и ще допринесе със сигурност за това, да има повече пъстърва по реките. Тази година бях на няколко такива реки и резултатът е видим. За който ходи де...
Хайде и скептика да се обади - огромен е дедовия - събират си риби като стой та гледай, И от Панега и от Искрец. Затова ги споменавам тия и ония дето после се цупят и е за т'ва ме е яд. Викаш за който ходи - ходих няколко пъти - е отходи ми се вече - честна пионерска. Под добре да излезна с децата да карам скейт отколкото да ходя да се бия по реките
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Твоя работа, Драго. Аз ходих и ми се приходи два пъти повече. Иначе и скейта не е лошо хоби.

П.С. Има и други реки освен Искрец и Панега... Е ся, няма умрели агънца, нито пък са карстови, ма пък няма хора и има риби.

.....
Ето нещо градивно - Наближава времето, дето ще се мъдри заповедта за следващата година. Можем ли ние чрез Федерацията , да съдействаме за разширяване на списъка на тези реки или най-малкото да няма отпаднали реки за догодина. Ползата е огромна и ще допринесе със сигурност за това, да има повече пъстърва по реките. Тази година бях на няколко такива реки и резултатът е видим. За който ходи де...
Можем да направим много в тази насока, има предостатъчно реки , където популацията на балканката на санитарния минимум. Хвани-пусни режимът е , може би най-хубавото нещо, дето се е случвало на нашите реки в последните 25години сигурно , не знам точно ... И основната "вина" за това не е наша, като клубове, федерация или въобще като общност, а на Балканка. Само с общи усилия можем да направим нещо смислено.

Поздрави ! :)
Това вече се случи в последните две години и благодарение на тази организация, сега има толкова реки C&R. И тази година ще има организация сигурен съм, нищо не пречи да се включите. Обикновено всички всички клубове са поканени.
Изображение

"....И последното за зарибяването и популизма: по-доброто състояние на реките последните 2 години е резултат на усилия положените през последните 5-6 и повече години. Рибите, които сте ловили тази година не са тези, които сте пускали 2 месеца по-рано, и ако мислите на пролет да броите тези които сте пуснали тази година пак сте се объркали, ще почакате.... "
:D :D Не става въпрос за година и две, и не става въпрос за 10, 20 000 или 30 000 рибки, и не става въпрос за 2 или 3 клуба. Ако два или три клуба за 4-5 години са пуснали 30 000 рибки.... Точно за това ви говорих в началото - с такива мащаби и такава активност - до никъде няма да я докараме. Наричай го популизъм или както искаш, резултатите са налице, и не ме интересува всяка хваната красавица дали е пусната лично от мен, или някой друг "популист". Популизъм е да пишеш, че ние ловим рибите, пуснати от други. Идея си нямаш за какво количество, колко години и колко реки. Темата е съвсем друга, но май е най-добре да се спре, и кой както го разбира. Просто отскоро съм във форума, надявах се на съмишленици, ама изглежда клубната дейност е свързана повече със състезанията, знам ли. Не сме толкова нетърпеливи и наивни.
Хайде със здраве!

".... Популизъм е да пишеш, че ние ловим рибите, пуснати от други. Идея си нямаш за какво количество, колко години и колко реки. Темата е съвсем друга, но май е най-добре да се спре, и кой както го разбира. Просто отскоро съм във форума, надявах се на съмишленици, ама изглежда клубната дейност е свързана повече със състезанията, знам ли. Не сме толкова нетърпеливи и наивни.
Хайде със здраве!
Много хубаво, че имате такива възможности. Съмишленици имате - това е сигурно. Вярно някои с повече, други с по-малко, кой с колкото може... В същото време мисля, че всеки си знае хала и може най-добре да прецени за какво да похарчи парите си, не е необходимо да се вменяват приоритети. А клубната дейност си е според клуба, има и клубове, които съществуват само за да се състезават - демокрация всеки си решава.
Изображение