Неделна разходка.

В неделя с Ради се разходихме до една от стоте пъстървови реки у нас :D . Тръгнахме доволно късно, пихме дежурното кафе, и дъръ-бъра 100 чадъра полафихме в колата и докато се усетим бяхме на реката. Спряхме някъде в началото да хвърлим едно око на нивото и веднага фиксирахме риби, което допълнително ни ентусиазира. Не след дълго паркирахме дилижанса, скочихме в башуците и поехме към реката. Ради като по опитен веднага се разписа с риба, докато аз се борех юнашки с линията ми докато стъкмя правилната комбинация от лидер, типет и муха. Облавях в перспективен участък но не хващах риби и набързо прецених, че е по добре да не газя много за да може и Ради да го облови. И резултата не закъсня. Аз се преместих с 10-15 метра, Ради застана на мое място и дръбна 3-4 бързи риби. Минах на малко по малка муха, и се разписах и аз с първото си рибе. Открих сезоня, спасих капото и така нататъка.
Изображение
Не след дълго се разписах и с втора риба доста по едричка но се откачи в момента в който си помислих, че ще я снимам. Скоро обаче изчоплих и трета риба вече мерна та си я шракнах и нея с фотото - беше мерна с пълно коремче :D
Изображение
Продъжихме да хващаме риби като излизаха все в порядъка като на снимките. Ради хвана повече аз по малко но важното е, че се празходихме край реката, закарафичихме по някое рибе, и огладняли решихме в ранния следобед да приключим риболова. После имаше бири, скари и цигари и хайде обратно към София. Аз като цяло съм доволен от риболова, надявам се Ради да е още по доволен :D
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Re: Неделна разходка.

Драго, мерси, че сподели с нас. Можеше да снимаш още някоя риба, да се порадваме :D Пъстървите с червени точки винаги са ми били някак по-красиви от тези с черните :)
Луд умора няма, само се поти...

Снимах и други риби, но за съжаление съм изцапал лещата на обектива и са размазани и не на фокус.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Драго твойта фирма много либерална :P (в доста от специализираните туристически фирми важи правилото "Guides don't fish", тва е ужасно, хубаво че има свестни клиенти с които не ти се налага да спазваш подобни тъпи ограничения :D )...

Привет Ники, всъщност открих малко по-рано. Един следобяд се изстрелях с двеста от нас и се изнесох на една близка река. По стара традиция :D чак на реката видях, че съм си забравил този път елека в къщи, защото последно го преравях да си търся биуета. Та имах някакви мухи, въдица и макара ама нямах типети - та вързах един парашут директно на лидера който след есенния ни риболов и ливаден кастинг сбе танал на кълбета. Като цяло видях две риби да се вдигат, скъсах 2 мухи и така и нищо не хванах, затънах в тинята и се прибрах.