Re: ПРЕЗ ИЗМИНАЛАТА СЕДМИЦА

...
Изображение
...
Леле, мед ми капе на сърцето - тати се е снимал до дедо Оли!!! :D
"Пуста чешка книга, що светли умове обърка и бастиса" :D
Регионален Бог FOREVER
Мухарски клуб "Джизъс"
Един призрак броди из българското мухарство - призракът на рилийза...
Първи и най-добър мухар в Габровска селищна система

Вчера направихме хубава разходка да помятаме малко сухи мухи. Рибите вземаха по обед за около час без видими вдигания и бяха в тънките бързеи по течението.
За пореден път през този сезон се доказа непереходността на класическите мухи - след изреждане на десетина модела накрая Митака намери успеха чрез класическия адамс с жълт бът на 14 номер.. Аз реших да пробвам и класическа соерова нимфа на 18 номер - имах една хваната и две закачени но изпуснати впоследствие риби.

Малко снимки от реката
Изображение
Изображение
поредната риба на суха муха
Изображение
Изображение
Ето го Митко в реално действие, и така седем пъти :)

печелившата муха - Adams female(yellow but) на 14 номер
Изображение
Поздрави на всички
Изображение
:)
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

С Ники Енчев на карста.

Да раздвижим малко форума. Та в края на март с нашия колега и приятел Ники Енчев направихме един риболов на по-голямата карстова река у нас. Сутринта на бързо се изнесохме от прашния град и поехме към "Карсто". Докато си поприказваме в колата и пристигнахме на реката. Тя ни посрещна с прилично ниво, съвсем леко повишено и перфектен цвят на водата. Започнахме от култово място облавяно от 99.99 % от хората посещаващи реката.
Изображение
Започнахме риболова на нимфа като ловихме с фазанови и заешки нимфи на куки с номера от 14-10 номер, нищо ново под слънцето. Не след дълго се появиха и първите риби. Рибата на Ники се откачи - беше повече от мерна балканка.
Изображение
В същото време и аз се разписах с първата риба за деня. Хвана се на сива заешка нимфа, и буквално изчоплих рибата от място което бих подминал и смятах да прегазя (и прегазих по-късно де). Една бърза фотка и продължихме напред. Обловихме доста перспективни места но не успяхме да се разпишем и похме обратно към стартовата позиция.
Изображение
Обловихме доста перспективни места но не успяхме да се разпишем и поехме обратно към стартовата позиция. Връщайки се успях да закача една риба там където и Ники регистрира първата обаче и аз не успях да я кепчосам. Запалихме колата и сменихме мястото. Не го мислехме много и се изсипахме на друго култово място по реката.

Ето как изглеждаше преди години (снимката ми е предоставена от чичо Док)
Изображение
Ето и как изглеждаше днес.
Изображение
Изображение
Разпънахме набързо въдиците и поехме отново.
Изображение
Не след дълго Ники закова една прилична балканка.
Изображение
Изображение
Малко след това и аз закачих риба която се откачи, дори не можах да я видя но бая я убодох даже я поведох прилично преди да се откачи. Разходихме се до края на този прекрасен участък...
Изображение
Изображение
... който може би след време няма вече да го има и Ники изтърва пак риба а аз хванах отново на същото място където ми се откачи предната риба. Дали е същата един господ знае. Отново беше балканка.
Изображение
И така с две откачени риби и две хванати реших да спра за по бира и скара, а и Ники не протестира така, че се отдадохме на около час обедна почивка. Гледахме и се надявахме да видим риби събиращи мухи по повърхостта на реката но освен дежурния пръскач друго не видяхме. Хапнахме и се преместихме отново на друго място. Там Ники закова два яки пръскача на нимфа и реализира втората си балканка за деня.Прескочихме разни плавателни участъци по реката и се пласирахме на едно перспективно място. Ники за нула време реализира още две риби - американки, добре хранени. Аз късах мухи, влакна, схеми, монтажи, индикатори, нимфите ми привършваха както и мерака ми за риболов. Ники хвана и трета американка и ми дръпна сериозно в резултата. По някое време вързах едно парашутче подарено ми от чичо Док. След малко се откри участък където можеше да се подметне на суха муха и Ники ми предостави тази възможност - поразмятах шнура, отне ми малко време да влезна в кондиция но резултата не закъсня. Разписах се с американка на суха муха - кафяв прашут класика от чичин Доктор. Казах си берекет версин и предостъпих на Ники да пробва и той.
Изображение
Аз се изнесох на заслужена почивка. Снимах оружието, че да не ме зачеше товарищ Райко Мустаквили Орнитологович - ама какво да му гледате въдица - Сейдж Аксиз 486 + Даниелсън Оригинал Нимф + кафяв парашут
Изображение
... с камъчетата замерях мухите на Ники да не хваща повече риби, че така или иначе ме водеше в резултата, ама вие не му казвайте :D

Сега гледах по телевизията за козела "Злото Куче" който нападал рибари - та добре, че овреме се прибрахме. И двамата останахме доволни от риболова, като цяло рибите се хранеха почти през целия ден, нямаше ясно изразен хач но успяхме да хванем риби което все пак бе целта ни.

Хайде бъдете здрави и се пазете от Злото куче :D
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Днес с децата и жената посетихме реката за два часа, колкото за разходка. Нивото беше перфектно, по едно време и напече как си трябва, та даже успях да хвана два рибока на суха макар, че риболова беше посленото на което наблегнах. Ето снимки от днешната разходка

Децата - първа среща с реката
Изображение

и първа среща с нимфите
Изображение
след което сменихме мястото, исках да им намеря стоунфлай нимфа и отидох на място където съм събирал, ама днес така и не открих. Имаше доволно злагад даже и блондинка инвиво видях. Децата поровиха в реката и лека полека тръгнахме да им покажа изворите - вързах си фаворита за Искрецка и на първото от стандартните места които държат риба се разписах с първата рибка за деня.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
След като спасихме капото вече не си давах зор и само леко подмятах тук, там. Вече наблегнахме на разходката, снимаха се пипируди, патаци, ето тука и едно за бате Райко сме снимали :smt023
Изображение
Намерихме си и буболечка клечка, ама беше много дребна за видео а на снимка нямаше да се различи и така стигнахме изворите и поехме обратно. Накрая си викам бе дее толкова места що не ги облових и влязох набързо в реката че моите даваха вече зор да си ходим. И хванах и втора риба за деня

https://www.youtube.com/watch?v=GRq5xlQ6X1M" onclick="window.open(this.href);return false;

Рибата беше добра, направи няколко скока за сеир на децата, бе дет се вика пълна програма и ваденето с 3 клас TXL си е кеф. Немаше време за фотки, ама все пак я снимахме набързо и хайде обратно в реката.
Изображение
Подметнах още два три пъти и реших да приклучваме за деня.
Изображение
Ами толкова от мен, живи и здрави и да ви кълве.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.