Re: ПРЕЗ ИЗМИНАЛАТА СЕДМИЦА

Здравейте, вчера в ранния следобед направихме една бърза разходка спасявайки се от ужасния пек в града.
Красива природа, чист въздух, кристална река. Много динамичен риболов и доста риби с типичния размер за високопланинския фристоун. Ловихме само на суха муха като фаворит бе класическия роял коучмен вързан пестеливо на 14 номер. Доста селективни и бързи риби...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
:)
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Днес след почти година уговирки най-накрая имах възможността да заведо моя приятел Алекс за риба. Тъй като и с Ицо отдавна не бяхме ходили заедно взехме и него. Сутринта навързах по някоя муха, че хич нямах в кутйката и в ранния следобед къде два часа потеглихме.

Тъй като имаше проблем с изгубената част на мухарката доста време му говорих на Алекс, че трябва да си пази такъма. Бях му казал че видя ли го да ги носи снадките пак в ръце ще го хвърля в реката. И ето човека си е взел поука.
Изображение
Добри хора му подариха и елек така, че наш'то момче вече е и манекен :). С пристигането изгоних Ицето да търчи нагоре по реката и ние с Алекс се заехме с риболова. Тъй като Алекс бе за първи път по тези места първо реших да му покажа реката - сритах една водна змия и заехме позиции. Пусто сърце юнашко не изтрая на гледката от препичащи се кленове и заметна.
Изображение
Понеже не клена беше нашата цел с доста усилия го навих да тръгнем по реката да търсим някаква друга риба. И не след дълго я намерихме даже не една а две. Но рибите бяха доста проклети - след като изредихме една камара мухи се оказа, че трябва да ги бичим урболешката защото стандартно нещо се гевезяха. Не взимаха. През това време аз съвсем дурашки, докато трескаво търсех коя е онази душманската за тези риби муха си изсипах кутията със 50-70 мухи в ректа. Ама захараних на богато ви казвам :D . И с Алекс запознахме едно събиране ама със шепите. Това направо си бе кадър за филм на Хичкок - как се събират мухи с остри куки носени от течението с голи шепи. Както и да е събрахме ги и риболова продължи. Ето го Алекс в очакване да клъвне.
Изображение
След малко подадох и аз вече с онази душманската муха, през това време Ицето ми излезна в гръб, рибата взе - засякох и скъса. Бях я отписал тази риба но видяхме, че пак се скача в реката. Тогава Ицето се зае на свой ред да ги мори на онази мократа муха. Мори ги , мориги докато не изрових следващата душманска муха и за нула време го прередих на опашката. Подадох 2 пъти грешно но на третия се чу бойния ми вик: "е.... ли ти се мамата сега?" . Снимки няма, че Ицето снима и какво направи незнам но изработи два клипа ама не са за тук, че и малки деца биха чули коментарите. Отстъпих място пак на Ицето да мета като не вярвах да хване нещо вече :) на това място. Но пича е железен и почти след 1-2 минути изтряска една риба на онази мократа си муха.
Изображение
Изображение
Аз хубаво го снимах но реших да си му го върна с клип.

Клипа (природозащитници и малки деца да гледат без звук.)

Продължихме си така риболова и вече всички се бяхме разписали. За финал аз и Алекс бяхме вече с прибрани такъми докато Ицето дръпна още няколко риби.
Изображение
Понеже времето напредна скоро подбрах дружината да си ходим. Прекарахме един чудесен ден на сенкя. Здраве да е другия път още повече риби.
Последна промяна 1 на Драго, променена общо 0 пъти
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Евала Драго, не толко за самия риболов колкото за жеста към Алекс. Много се радвам че е видял пустите прагове :)

Иначе сте изкарали добре - няма жертви в тинята , а и рибки сте хванали :) Само не разбрах със змията, със змията какво стана :D :D :D

Благодарско за репортажа.
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение

Ти мани ами Алекс нали си загуби върховата част от мухарката и Алемс с клизма я възстановха. И днеска уж да му пази въдицата като я избухах въховата секция във най дълбокия тинясал вир - едвам я спасих :) . Сега пия трето Шуменско против уруки дее :)
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Страшно беше, малее...!Ама тия риби там са решили и да пораснат малко та хванах по някоя друга да опъне върха, така да погали душата, че беше забравила що е риба над 25 санта :D .Аз да си се похваля, че при мене и митичната се появи, ама пуст късмет, в краката преди да я снимам реши да пришляпа рЕзко, с бесна сила и я изпратих кат' изгора моряк, само дето кърпичка ми липсваше :D , ама я запомних и другия път ще ви пусна снимка да я видите к'ви жълто-сини отенъци вадеше! :shock: Аз снимки утре ще кача, че малко проблеми със съпунерката се появиха...Скъпо излезе тоя излет, че даже и билета ми отплува нейде по течението :???: .Поздрави, приятели и повече приятни емоции!!!

П.П.Роска, само на форумно ниво се изгубих, да не си помислиш нещо... 8-)
П.П.2 Док, не сме се виждали от байъ време, ама да ти кажа само к'ви торби прави тоя шнур, още малко от камшичния удар мухата ше се скъса 8-) !

Този уикенд беше гърбене, но все пак в Неделя ми остана малко време и към 16:30ч. бях на реката. Предният ден валя, но явно не и в района - водата беше бистра и с малко по-високо ниво в сравнение с предишни години.
При такива условия риболовът е много тегав, а лятото тази река може би е една от най-трудните. Все пак на първото място, на което подадох имаше дребна рибка, но не се закачи и реших, че ще бъде деня на маломерката. Като подадох на следващото място видях движение на дребосък, на второ подаване засечка, рибата скочи във въздуха - около нормата и пак стария номер - линията се беше скъсала на възела на горната муха.
Като превързах имах няколко ялови атаки от маломерки, след което се преместих на един вир където се хващат по около три риби годишно и бях приятно изненадан:
Изображение
Час по-късно пак:
Изображение
После беше туризъм, но и деня беше към края си, полових до към 21:00ч. и беш към София.

Поздрави.

Тази Събота и Неделя нещо витаеше във въздуха и рибите не бяха много активни. Първият ден на реката имах много малко кълванета - една откачила се маломерна, даже имам съмнение за мряна, две дребни кленчета и една, която два пъти излиза, накрая захапа - засечка, рибата се вдигна горе и греда - откачи се. Понеже само я убодох без да я тегля прецених, че пак ще клъвне, само дето не стана следващите 15-тина минути, а след 2 часа като се връщах все пак я заковах:
Изображение
На другия ден една риба около мярката след засечката излетя като тапа и се откачи, после още една риба атакува без успех и това беше. После смених реката, но пак беше зле - 4 маломерни с мъка и няколко кленчета около нормата.
Екстра разходка си стана и на по-малката вода ми направи силно впечатление колко много са се променили речните корита, на места до неузнаваемост :???: :???: .

Тази седмица заведох моя приятел Алекс (не Вулев) отново за риба. Понеже бяхме на неговата си река и като мой ученик нещо хич не ме слушаше, но пък за сметка на това се отчете с водна змия и една маломерка. Аз хванах кефалче (или доста едър пръскач (около 15 санта)) което ме прави щастлив, че тази година нещо не случих на кефали ама не съм и ходил де. Добрата новина е, че видях и вдигнах доста малки рибки. Явно скоро е имало зарибяване и дребосъчетата не пропускаха нищо което им мине - боцнах 2 без контра за спорта да се уверя, че са ново попълнение. На едно място даже ги видях като ято готови за атака. Срещнах Флайко и той сподели, че сигурно са мрени но за мен си бяха цял отбор мъничета :D скоро дошли от рибарник.