Re: Книгата "Casting with Lefty Kreh"

Здравей Иво,

имам предвид че хай стикинга е практикуван от хамериканците още преди чехите и поляците, но чехите са безспорните факири на шорт лайн нимфинга в последните години. Карел Криванец е много ценен имам личен контакт с него и ме покани на съвместен риболов там. Всъщност благодарение на неговите съвети и личното му съдействие прекарах два чудесни дни мухарене по Тепла Вълтава и Вълтава миналото лято.Имам книгата с автографа му.

Поздрав
Алекс

Здравей Иво,

имам предвид че хай стикинга е практикуван от хамериканците още преди чехите и поляците, но чехите са безспорните факири на шорт лайн нимфинга в последните години. Карел Криванец е много ценен имам личен контакт с него и ме покани на съвместен риболов там. Всъщност благодарение на неговите съвети и личното му съдействие прекарах два чудесни дни мухарене по Тепла Вълтава и Вълтава миналото лято.Имам книгата с автографа му.

Поздрав
Алекс
Здрасти Алекс,
Завиждам ти за шанса да ловиш Тепла Вълтава и Вълтава. Много би ми било интересно да попадна там някой ден, вьпреки, че тук имам огромен избор от водоеми, за каквито повечето хора в Европа могат да мечтаят. Интересно е да попаднеш в "кухнята" на нещата, а и европейския липан е страхотна риба.
А колкото до Карел Криванец на твое място бих се вьзползвал веднага от шанса да ловя сьс него - от такива хора се научава повече от всякакви книги. Слава богу и тук се раздвижиха нещата сьс сьстезателния риболов и идват интересни хора. Миналата година беше тук Джон Хорси (един от най-добрите на езерен риболов в света) за двудневен семинар - без преувеличение от този човек научих повече от колкото за 5 години "нормален" риболов. Догодина чакаме Влади от Полша, но пьрво да изкараме зимата...

Поздрави
Иво

Здравей Иво,

Стана ми интересно, че споменаваш Влади от Полша, за този с плетените нимфи ли говориш? На интересни места ловите и още по-интересни хора срещате, да си призная :) леко ви завиждам (в най-добрия смисъл). Аз пък тази Неделя бях на риба с Иван Михайлов и също научих доста неща :) - беше супер положително.

Поздрави,
Ради
Изображение

Аз пък тази Неделя бях на риба с Иван Михайлов и също научих доста неща :) - беше супер положително.
Ха, е това вече е много интересно нещо :???: Няма да продължа, защото ще стане мазало!
"и съм му казал на Мънков ако го срещне оли да му каже че някакъв от българия е казал че ще го научи да лови с пупи по английските реки стига да ми плати престоя..." - А.В.

Аз пък тази Неделя бях на риба с Иван Михайлов и също научих доста неща :) - беше супер положително.
Ха, е това вече е много интересно нещо :???: Няма да продължа, защото ще стане мазало!
Гена,

не оспамвай хубавата тема с някакви заяждания ;) ..... Че нали знаеш, като сееш кенефи ще пожънеш л....а :)
Изображение

Ради, поздрави

Да, става вьпрос за Влади с плетените нимфи :) макар че според мен начина, по който лови с тях е доста по-важен от нимфите...

Поздрави на Иван, с него ходим за риба всеки пьт, когато се прибирам в Бьлгария и аз сьщо винаги научавам по нещо. С риск да разпаля ненужни страсти, ще кажа Иван е от (много) малкото мухари в Бьлгария, които имат оригинално мислене и собствен подход кьм риболова. И затова е толкова добьр.
Ще ми се само да не прибираше толкова риби...

Иво

...между впрочем не мога да разбера защо Бьлгарите сме склонни с готовност да уважаваме (основателно) разни риболовни екперти от други страни, като в сьщото време когато някой нас достигне подобно ниво, печели основно (неоснователно) одумване, приказки зад гьрба и голямо желание да му "покажем за какво става вьпрос" следващия пьт на реката...
Познавам поне пет Бьлгарски мухари които са на много високо ниво (сигурно има и други), и винаги ми е приятно да ловя заедно и научвам неща от тях когато се прибирам, вьпреки че сьм имал шанса да ловя с не един западен екперт (с които сьщо е много приятно да се лови разбира се)...

...между впрочем не мога да разбера защо Бьлгарите сме склонни с готовност да уважаваме (основателно) разни риболовни екперти от други страни, като в сьщото време когато някой нас достигне подобно ниво, печели основно (неоснователно) одумване, приказки зад гьрба и голямо желание да му "покажем за какво става вьпрос" следващия пьт на реката...
Познавам поне пет Бьлгарски мухари които са на много високо ниво (сигурно има и други), и винаги ми е приятно да ловя заедно и научвам неща от тях когато се прибирам, вьпреки че сьм имал шанса да ловя с не един западен екперт (с които сьщо е много приятно да се лови разбира се)...
Здрасти Иво ще си позволя да се опитам да ти отговоря,
По принцип аз съм много контактна личност но по голями интриганти от мухари не съм виждал в живота си.
Не знам какво е това и не мога да си го обясня - може би е завист или желание за лична изява.
Ходя за риба с доста от хората оплюти в бг форумите и от тях съм научил много.
Какъвто и форум да се появи в БГ веднага се правят групи на мразещите се.
Страшно се радвам че българския език не се говори много по света за да ни се смеят на простотиите.
Явно всичко си е до Българския манталитет.

Поздрави
Work is for people who don't know how to fish...

Иво, много си прав за нагласите в Бг ... за съжаление.
Каква е тази жажда за "доминиране" не знам, но заедно с многото комплекси това е един от начините за прикритие на низшите духом. Аз също страшно съм възмутен от нулевата толерантност и безмислените интриги в хобито.

Дани, не приемам нещата като омраза а като липса на възпитание и манталитет. Хора всякакви, знаеш...

Поздрави момчета.
memento mori ...
--------------------------------
Изображение
Изображение