Re: Книгата "Casting with Lefty Kreh"

Ради, поздрави

Да, става вьпрос за Влади с плетените нимфи :) макар че според мен начина, по който лови с тях е доста по-важен от нимфите...

Поздрави на Иван, с него ходим за риба всеки пьт, когато се прибирам в Бьлгария и аз сьщо винаги научавам по нещо. С риск да разпаля ненужни страсти, ще кажа Иван е от (много) малкото мухари в Бьлгария, които имат оригинално мислене и собствен подход кьм риболова. И затова е толкова добьр.
Ще ми се само да не прибираше толкова риби...

Иво

Здрасти Иво,

Попитах за Влади, защото направих една аналогия :) и аз поне го свързвам с плетените нимфи. Та в един от филмите си Оливър Едуърдс (Essential Patterns - Woven Nymphs), показва една плетена нимфа и казва че му е пратена от Влади от полша, та и че техниката на плетене идва от същия човек. Та като спомена Влади и аз веднага си помислих, дали това не е онзи същия Влади :)....

Знам, че ходите дори тази година ако си спомняш се запознахме на Рилска на един мост, вие отивахте на езера :), спряхте да се поздравим и се запознахме. А за останалото съм напълно съгласен... Освен това, което си написал обаче можем да добавим и супер кастинг :).

Поздрави,
Ради
Изображение

Това за взимането на риби не е доказано
В момента тече дискусия по темата "kill or release" в sexyloops.
Извинявам се за офтопика но смятам че ще Ви е интересно.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Хе хе, бай Делчооооо.... убавите неща са доказани, а лошите не са :lol: :lol: :lol: Не че прибирането на риби е лошо нещо, но гледам всеки /както и аз/ се засяга като го обвинят :???: ;)

Живи и здрави!
"и съм му казал на Мънков ако го срещне оли да му каже че някакъв от българия е казал че ще го научи да лови с пупи по английските реки стига да ми плати престоя..." - А.В.

Гена какво значи "се засяга когато го обвинят"? Това дали ще се прибере позволеното количество риба или всичко ще се релийзне е въпрос на собствена гледна точка и убеждения. Тази година имам около 30 излета повечето пъстървови. Засякох по реките доста от пишещите и непишещите колеги във форумите. През целия сезон видях една единствена взета риба от колега мухар(за да няма по-нататъшни храни премълчавам името). Американка на Панега, дръпната от зона населена предимно с дребни балканки. Закона му позволява, мен пък не ме кефи в този учатък да има американки тъй, че не е болка за умиране. Един път съм се засякал с Ванката Михайлов и веднъж сме били заедно на риба. Вярвай ми при няколко дузини риби за деня ни една не е пострадала от него дори при откачането. На Тетевен дори съм имал предложение от чичо Док да идем да си хванем от платените рибарници за консумация. Така и не отидохме. Вярвам, че повечето мухарите в България не взимат риби или поне не прекаляват. Ясно е, че проблема не сме ние, а ЕОН, ЧЕЗ, мрежите и парашутити. Е те от там трябва да започнем да насочим храната срещу бракониерите и да подаваме сигнали на ИАРА. Все едно аз като не практикувам спининг да ревна да забранят тройките и контрите по пъстървовите реки. Та като казах контрите да мина да те видя някой ден, че искам и аз да съм гъзар с куки без контра, а? С контра имам повече откачени петнисти отколкото хванати тъй, че нищо не губя.

Роска сори за оспамването на темата. Все пак ще пусна един "hint" по темата. Филма "Fly fishing success" който си намери ще научи кога е нужен кастинга нагоре както и много други хитринки които са пред очите ни, но не се замисляме за тях.
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.

Драго, Приятелю, не се напрягай толкова :) Всичко е ОК, бай Делчо ще ме разбере със сигурност 8-)
"и съм му казал на Мънков ако го срещне оли да му каже че някакъв от българия е казал че ще го научи да лови с пупи по английските реки стига да ми плати престоя..." - А.В.

Хе хе, бай Делчооооо.... убавите неща са доказани, а лошите не са :lol: :lol: :lol: Не че прибирането на риби е лошо нещо, но гледам всеки /както и аз/ се засяга като го обвинят :???: ;)

Живи и здрави!

durza samo da kaza che nikogo ne sum obviniaval. tova che kazah che bih iskal Ivan da ne pribira tolkova ribi ne oznachava che go otviniavam che pribira poveche na broi ili po-malki ot kolkoto e redno, ili puk v sravnenie s drugite muhari b Bulgaria. prosto iskah da kaza che ste mi bude priatno ako puska oste poveche (zastoto za razlika ot mnogo drugi znae i kak da gi hvasta). da, vizdal sum go da pribira merni ribi no tova si e lichen izbor i po pravilata .
Triabva da vnimavam kakvi dumi izpolzvam che gledai kakvo stava...

Triabva da vnimavam kakvi dumi izpolzvam che gledai kakvo stava...
Не бе хора, въобще не вложих лоши чувства в поста си :) И аз съм ходил за риба с Иван и пред очитеми хвана няколко риби по 30-35 санта, и не прибра нито една :idea: Аз пък тогава прибрах 3 риби, така че тогава аз бях доста по-грешен от него :lol: Пак ще повторя, Ванката е пример за много мухари във всяко едно отношение - вързване на мухи, кастинг, движение по реката, отношение към рибите и т.н. Единственото нещо за което съм го "обвинявал" е, че ходи и през забраната, нищо повече!

Живи и здрави!