За кастинга с шнур клас 3...

Дано е правилното място за въпросите ми.След като се сдобих с дълго мечтаната от мен(скромни са ми мечтите) пръчка а именно Шекспир Сигма 2,10 м клас 3 и направих супер кръщавка (може и да е късмет) , си отделих една обедна почивка за малко кастинг , понеже на кръщавката имах малко съмнения , които в последствие се потвърдиха , а именно:
когато ми се наложи постигане на по-голяма дистанция и имам шнур в караката(водата) , не мога да извадя до край шнура и естествено презентацията на мухата е трагична по ред ясни причини.Та въпроса/ите са дали не успявам да натоваря линията достатъно и ако е така как да го оправя или просто с трети клас шнур това е положението , все пак е доста по лек?Клоня на там защото в последствие се обърнах по течението и при идеално изпъната линия ми се стори , че по-добре се получават нещата , понеже течението напъва шнура.
Ще се радвам на предложения и съвети и благодаря предварително.
Бъдете здрави !

Re: За кастинга с шнур клас 3...

Веско е прав,трябва да пробваш с други шнурове. Ела ако искаш на 27-ми на муховръза и там ще решим проблема по наѝ-добрия начин :)
Захари Пеков

Ако ти е мръсен монитора кликни тук http://img407.imageshack.us/img407/1446/70328113.swf" onclick="window.open(this.href);return false;

Не , не искам да извадя целия шнур ,просто ако съм извадил 10 м след като мухата дойде до мен и имам шнур във водата ,самият шнур няма сила(тежест) да извади това което е във водата(ако правилно съм подредил думите).За това си мисля ,че Веско може да е прав за шнура.
А относно неделния муховръз ,си нямате представа от кога се каня да мина но все се случва да пътувам ,както и този път,че си имам един 6 месечен кандидат мухар,който е с предимство.Иначе ще се радвам да Ви видя физиономиите наживо.
Бъдете здрави!

Колега преди да си сигурен че правиш квото трябва с наличния шнур е безпредметно да купуваш друг (за проба по-добре вземи на заем, щото при нормално боравене с въдицата би трябвало да го изпъваш чнура независимо от класа 8-) ) ..успех