Re: Репубиканско първенство по риболов с муха - 2018 г.

Само да вмъкна, че на срещата в Априлци говорихме за жребия и общо взето се обединихме около "шоколадовите яйца", както и да се проведат разговори с Филстар за живарници - преференциални цени, частично спонсорство и т.н. - веднъж като ги имаме ще се движат от състезание на състезание както колчетата, папките и т.н.

Поздрави!
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Прав си, Роска. Трябва да поговорим с Филистите за тези работи.
Крис, мисля от гледна точка на бързодействието след всеки манш, е удачно съдиите да се разделят и да мерят отделно . Така всеки съдия ще измери риби в два бокса и готово. Секторният съдия трябва да разпореди кой къде мери, за да се избегне конфликт на интереси.
Разделянето на манша на две 90 минутни сесии, е от гледна точка първо да няма недоволни от т.нар. "лош бокс" , а и чисто за разнообразие. Много по-интересно е и за самия състезател да не "оре" 3 часа на едно място, а да смени мястото , тактиката. Да не заприлича съвсем на шаранджийски турнир :D

Позрави,
Жоро

Здрасти, m101 (който и да си) :) ,

нямам против, така е - може да е рандом с ексел и т.н. Но ако някой ми посочи жребий на организирана голяма световна спортна проява някъде по света , който се тегли на Ексел, и аз ще вдигна ръка за компютърен жребий.
Все си мисля, че малко по-аналогово ако подходим, няма да сбъркаме!

Поздрави,
Жоро

Здравейте на всички аз съм Христо Стойков от Благоевград и искам да участвам но нямам отбор , минлата година участвах на Рибарица и на Въча с някой колеги се познаваме , ако има варянт да участвам ще е удоволствие :) Ще следя форума, Поздрави :)

Като начало, може да се публикува на сайта на Федерацията новия правилник ,както и сроковете за записване и превеждане на таксите за участие.
Предвид факта, че остава около месец и половина само, може би срокът за записване и превеждане таксата за участие по сметката на федерацията , да е до 10ти април някъде. Или до края на март.

Предвид факта, че тази година няма все още яснота , кой точно ще организира мероприятието, може би е удачно , да изброим първо какви са основните моменти по организацията, и какво трябва да се свърши :

- Провеждане на кореспонденция с ИАРА, за разрешение за провеждане на състезанието в уговорените дати и място.
- уговаряне закупуването на зарибителен материал със съответния развъдник
- уговаряне на превоз и разселване на рибата - чували, кислород, гориво и т н. ( предния път ползвахме буса на онзи от рибарника мисля) Дето му загубихме номера в реката :)
- построяване на състезателното трасе, според броя на участниците
- организиране техническа конференция в петък
- жребий в събота сутрин
- определяне на главен съдия, или въобще някой , който от името на Федерацията, да следи състезанието за евентуални нередности, както и да прибере протоколите след края.
- определяне на човек , или екип , който да изготви резултатите след края на кръга. Предлагам в 3 дневен срок, без награждаване в неделята. Така ще може на спокойствие да се направят всички калкулации.

Аз мога да се ангажирам от сега с минимум двама човека от нашия клуб за зарибяването и построяване на трасето.
Най-логично би било, човек от УС на Федерацията да проведе разговори с ИАРА относно провеждане на състезанието.
Ако някой има координати на възможните места за закупуване на рибата, е добре да ги пусне тук, за да се подсигурим навреме.

Поздрави,
Жоро

Здравейте всички! Изчетох всичко на един дъх и забелязвам, че в дискусията са се включили твърде малко представители на всички отбори. Ще карам направо. Звъняха ми хора да ми съобщят това, че са съгласни, или че не са съгласни с едно или друго. Искам да стане ясно на абсолютно всички, че не аз решавам всичко и според мен е най-добре да реши мнозинството. Поради тази причина ще пусна линк във фейсбук към форума, с молба да се включи поне по един член на отбор и да изкаже мнението си от името на отбора си по следните въпроси:

За или против живарниците ?
За или против 4 души да се състезават в отбор ?

Аз виждам два варианта- или ще слагаме рибата в живарник, или ще се състезаваме 4-ма в отбор и ще се играят 4 манша, а всичко ще се смята допълнително след четвъртия манш в неделя. И така ще има съдии за всички.

Относно резултатите, жребия, правенето на секторите, закупуването на купи и медали и награждаването и зарибяването, трябва да се разбираме предварително. Кой ще поеме отговорност и в коя от тези пет групи би желал да се включи. Това ще е добре да става ясно преди всяко състезание поне 10 дни преди провеждането на съответния турнир. Аз лично желая да се занимавам със зарибяването и мога да осигуря купите, спонсорите от Isosport и Basecamp и евентуално ако намерим други. Категорично не искам да се занимавам с правене на сектори, теглене на жребий и смятане на резултати.

Пускам линка във фейсбук. Смятам, че до края на месец март трябва да излезем с ясни решения и да финализираме правилника, по който ще се проведе турнира за 2018 година. Предлагам да организираме и среща - Аз съм зает уикендите до края на април, ако имате желание да се срещнем през седмицата предлагам датата 30 март. Ако не е удобно, моето присъствие не е задължително, ще осигурим представител от нашия отбор.

След гласуване в нашия отбор - Стари Видри, решихме, че сме За това да се играе с живарници тази година, защото миналата опитахме да намерим допълнителен човек за всеки отбор и не се получи успешно.

Моля представителите на всички отбори желаещи да се включат в състезанието да пишат тук.

Предварително Благодаря !

Поздрави !
http://mankovflyfishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Здравейте,
от името на нашия клуб , се изказвам в полза на живарниците. И ние опитахме на два пъти да осигурим четвърти , и не успяхме.

Мога да се ангажирам със зарибяването.
Колегите ще се включат в темата, по въпроса, кой с какво ще се включи в организацията.

Поздрави,
Г. Стоянов