Re: Репубиканско първенство по риболов с муха - 2018 г.

Нашият клуб не е състезателно насочен и трима едвам се събираме и далеч не всеки път, че четирима - твърдо за трима с живарници.
Ще се вкючим в зарибяването на първия кръг и ако има нужда като помощници за сектори или нещо друго - в смисъл от четвъртък и петък ще бъдем там.
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Здравей, сега ще напускам лични съобщения с линк към сайта на повечето хора, които знам, че имат фейсбук и участват по състезанията.

За мен ще е най-добре да използваме живарници и да разделим състезанието на два манша по 90 минути както предлагате със смяна на боксовете. Като между тях има 1 час почивка, за измерване на рибите от съдиите. По този начин максималния престой на рибата в живарника ще е 90 минути, и в никакъв случай няма какво да и се случи.

Другото, което си мислех, че трябва да се направи е някакви изисквания за поставяне на живарника по най правилния начин.

Ще изчакаме мненията и на другите колеги !

Поздрави !
http://mankovflyfishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Прав си, Роска. Трябва да поговорим с Филистите за тези работи.
Крис, мисля от гледна точка на бързодействието след всеки манш, е удачно съдиите да се разделят и да мерят отделно . Така всеки съдия ще измери риби в два бокса и готово. Секторният съдия трябва да разпореди кой къде мери, за да се избегне конфликт на интереси.
Разделянето на манша на две 90 минутни сесии, е от гледна точка първо да няма недоволни от т.нар. "лош бокс" , а и чисто за разнообразие. Много по-интересно е и за самия състезател да не "оре" 3 часа на едно място, а да смени мястото , тактиката. Да не заприлича съвсем на шаранджийски турнир :D

Позрави,
Аз съм напълно съгласен с Жоро ! По-добрия вариант е с живарниците . И от името на Фарио гласувам за живарници и 3 манша . Също така и аз мисля че трябва да има някакво условие за живарника да бъде примерно минимална дълбочина в която да се поставя да е 20-30 см и по възможност не много бързо . Примерно зад някой камък . За състезанието на Бели Вит мога да помогна със зарибяването и правенето на секторите имам и кола , събира 4 чувала .

Здравейте,

относно живарниците, се сещам за три варианта:

а) да бъдат поставени предварително от съдиите в сектора преди първи манш
б) да се определея още при направата на секторите
в) ако има хора, които биха го поели като задача, в екип от двама човека за сектор, или за двата сектора

Водя се отговорен за секторите, така че лично, нямам против аз и Люси да свършим тази задача, ако така се реши.
в тази връзка искам също да попитам, има ли някой вещ в скицирането, който би помогнал, успоредно с направата на секторите, да надраска една елементарна карта с основни ориентири, която да закачим на видно място и хората да се ориентират по - лесно?

Здравейте,

Като гледам отговорите явно ще сме четири отбора тази година...

Позиционирането на живарника според мен е най-добре да се избира от състезателя, защото трябва на него да му е най-удобно. Едно, че умрелите риби не се броят и друго, ако е толкова зле избрано мястото, съдийската комисия може да му каже да го премести на 1-2м. в страни.

Поздрави,
Крис
Луд умора няма, само се поти...

И аз пак да се включа - мога да помогна по организацията, като неучаствал досега обаче в подобно събитие ще ми бъде трудно ако трябва сам за нещо да отговарям. Но в екип с каквото мога ще помогна - https://www.facebook.com/profile.php?id=100001107033957 . P.S. Имам намерение и на муховръза да бъда в неделя, така че и там ще съм на разположение.

Поздрави,
Иван.

Здравейте,
след разговори с колеги тези дни, установих , че има притеснения относно някои моменти по организацията на жребия , и липсата на нон-стоп съдия зад гърба на всеки състезател. От моя гледна точка, използването на тези моменти от страна на някои състезатели , за да злоупотребят биха били жалки или смешни , преценете сами...
Въпреки това, смятам за редно да заложим някои уточнения в правилата:

- Жребий се тегли преди всеки манш. Елементарен - две урни. една за боксовете, една за състезателите. Реда на състезаване и съдийстване , както досега в петък вечер на техн. конференция.

- Проверка за лидери, глави и контри - преди започване на всеки манш. От съдийската комисия заедно. При съмнения за нередности, всеки състезател може да бъде проверен отново в хода на състезанието.

- Умряла риба не се зачита . Чух мнения, че хора щели да си носят риба в джобовете, или някой да им я подава отстрани... Трябва да се отбележи, че колкото и да няма постоянно съдия зад гърба на всеки състезател, в най-лошия случай един съдия ще наблюдава два бокса и при установяване подобно нарушение, състезателят трябва да се дисквалифицира моментално.

- при меренето на рибата след всеки рунд , да присъства и състезателят от съседния бокс, който си чака реда. Така хем ще стане доста по-бързо меренето и пускането на рибата, хем ще е абсолютна гаранция за безпристрастност.

- поставянето на живарниците да става под давление на състезателя. Негова е отговорността, при неправилно поставяне, и измряла риба, то същата не се зачита. Комисията или измерващия съдия е длъжен да прибере в чувал всяка умряла риба . При правилно разпъване на живарниците, съм абсолютно сигурен, че рибата ще е в перфектна кондиция след 1 час престой.

- Състезателните протоколи се дават на секторната комисия преди всеки манш . Това означава, че ако 4ма човека съдии трябва да наблюдават и оценяват 8 състезатели, то протоколите се разпределят по равно между съдиите, след като определен за главен съдия разпореди кои съдии за кои боксове ще отговарят.

- След края на всеки манш, определеният за главен съдия прибира всички протоколи. Допуска се снимането на всеки един протокол от който и да е от участниците.

Ще се радвам, ако има мнения по тези и други въпроси.

Поздрави,
Жоро

Здрасти, Жорка,

Напълно съм съгласен с предложенията, реално те не са нещо ново, а по-скоро допълват неща които вече сме коментирали.

Само не ми става много ясно следното: "Проверка за лидери, глави и контри - преди започване на всеки манш.". Да кажем, че лидерите се проверяват бързо и лесно (те се и виждат докато ловиш), но останалото не виждам как и защо да го правиш преди старта.

Поздрави,
Крис
Луд умора няма, само се поти...

Здравейте,

Имам няколко въпроса по темата на които не успявам, сам да намеря отговорите:
• Няма ли да нарушим закона ако прибираме в живарниците риби под 22-23 см? Трудно е да съобразиш размера между 19-22-23 см. Само риби над 22- 23 см ли ще се слагат в трюмчето?
• Ако хванем повече от 6 риби или над 2 кг, как процедираме (толкова е позволено по закон)?
• Какво ще се прави с умрялата риба?
• Не Ви ли тревожи да се разхождаме с чувал пълен с мъртва риба?
• Ще има ли време да се осафери пуснатата/изсипаната, обратно риба, точно преди началото на манша?
• Правилата за куки без контра, кепчосване на риба, откачането и как ще се следи от един човек в два сектора?
• Съгласни ли сте планирано да убием/нараним-тежко над 10% от уловената риба заради живарниците?
• Нека изясним дали след всеки кръг ще се отчита точния брой риби или броенето ще продължи и в следващия сектор? Аз съм на мнение, че броенето трябва да е сектор, за сектор.
Ще се радвам да изясним тези въпроси, за да мога да дам становището на клуб Хач по темата, за новите правила.

Поздрави,
Радо - Anubis
Последна промяна 1 на Rage, променена общо 0 пъти

От името на нашия клуб потвърждавам участие поне на един отбор.
И мен малко ме притеснява употребата на живарници ,заради бавното влизане в кондиция на рибата изкарала 1 час в живарник.
Но времето ще покаже.
Ще помагаме със зарибяване и подготовка на секторите.

Поздрави,
Кънчо