Re: Репубиканско първенство по риболов с муха - 2018 г.

Жорка, ти 10 човека отвсякъде ги имаш ;)
През моите несъстезателни очи състезанието не беше толкова зле - пристигайки в Рибарица боксовете бяха направени (задачата беше на Ицо Бойков), отидохме до рибарника доста хора, за което отговаряше Борил и си изпълни задачата прекрасно и с много желание, прекарахме рибите с буса, разпръснахме ги по боксовете, жребия беше както говорихме с шоколадовите яйца и т.н. - имам и много забележки, но ще ги напиша като имам време - дребни и напълно отстраними. Не съм видял някакви драми със съдийството, може и да е имало.

Моят въпрос е в съседната тема - "Отразяване на състезанията" - важен е, да знаете ;)

Да довърша - като съм започнал ...

Според мен имаше огромен проблем около информационното огласяване на състезателите - постоянно някой (включително и аз) питаше някого нещо - било час за започване, къде е жребия, къде са папките, къде са протоколите и т.н.
Предлагам четири неща:
1. Да има един отговорен за процеса през целия ден - предлагам Жоро Стоянов
2. Да се направи една затворена група във Фейсбук, в която да се регистрират всички състезатели и евентуално ако минете на някакъв вариант с допълнителни съдии - и те. В нея да се пуска информация кога започва състезанието и подобна информация - всеки ще разбира навреме.
3. Да купим един флип-чарт, който да сложим на видно място в лагера и на който да пишем информацията и да закачаме жребия.
4. Да измислим покрай флипчарта да нареждаме инвентара за съдиите, който постоянно се търси от някого.

Задължително според мен - да напишем правилник и той да присъства на всички места - форума, фейсбук, разпечатан на хартия на самото състезание и т.н. (За да не ми се обяснява на реката, че съм трябвало да свиря с уста като хвана риба дори и съдията да ми я е премерил уставно и записал в протокола - свиренето си оставало) - Правилника за провеждане на състезанието трябва да е видим от всички и навсякъде.
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'

Не разбирам кой трябва да се обозначи.. Ако някой има желание да се включи в организацията да го направи.. Желание няма, Бранко, това е проблема.. типично по нашенски - всички гледат да скатаят, е не всички но масата.. Ако не разберем, че сме едно семейство и от нас зависи дали ще ни се получат нещата, ще е трудно..
Аз имам желание да участвам ,за възможност ..не съм сигурен.Ще пристигнем с Росен късно в петък,а секторите трябва да са готови до тогава.
В заключение някой по-местен трябва да се наеме със секторите.За зарибяването естествено съм насреща ако сме пристигнали навреме.
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"

Роска, това с таблото си го мислех и аз още със стъпването в Рибарица. ама нямаше подръка такова...
Това ще спести доста ненужни обяснения и обърквания . Поставя се на видно място, седи там и всеки , който го интересува, може да си погледне къде играе, къде съдийства, от колко часа почва, и в колко часа свършва. Правилникът разпечатан и той закачен там.

Отделно нещо също важно - подценяваме техническата конференция. Би следвало всички въпроси, или повечето от тях да се обяснят и изчистят още в петък вечер, със представителите на клубовете.

И относно обработка на резултатите - ако искаме всичко да приключва в срок и да има класиране и награждаване в неделята, трябва човек, който не се състезава, да обработва протоколите в реално време кажи речи. Ще ползваме екселската таблица, с нея е лесно и класирането излиза веднага , но все някой трябва да я свърши тази работа. в противен случай, резултати след 2-3 дни..

Поздрави,
Г. Стоянов

Жорка,това е чудесно, но както казах по-нагоре ,спокойно можеш да решиш уравнението като оставиш едно неизвестно за събота сутрин.
1.Имаш отборите и участниците
2,Имаш броя на секторите
Жребия го теглим тук подреждаш екселската таблица и както предложи Фибъра,събота теглим числото X и таблицата вади секторите.
По въпроса със съдиите мисля ,че се получи много добре на рибарица.Това ,че имаше съдии на сектори ,които съдийстваха на играчи от собствените отбори не трябва да притеснява никого защото състезанието е феърплей и никой не трябва да се съмнява в това!!!!
Мухарски Kлуб "СТРИМЕРИТЕ"

Роска много добри предложения :)
На мен лично не ми допадна това , че хората са си ловили на реката например 1 седмица преди състезанието. Нямам против да си тренират но нека да не е точно в секторите където ще е състезанието.

Роска много добри предложения :)
На мен лично не ми допадна това , че хората са си ловили на реката например 1 седмица преди състезанието. Нямам против да си тренират но нека да не е точно в секторите където ще е състезанието.
Ами това си е упоменато в правилника, и то не от сега. 2 седмици преди състезанието, никой от състезателите няма работа в секторите. Не знам защо някои хора се правят, че това или не са го чели, или не важи за тях... Впрочем, има и други такива дреболии, ама ...

Пак повтарям, успеем ли да изчистим въпроса със съдиите и обработката на резултатите в срок, основните въпроси пред организацията ще са решени.

В тази връзка да припомня , че дата за следващият кръг е след малко повече от 2 седмици . Искам да помоля, всеки клуб да заплати таксата за участие в рамките на следващата седмица, за да може организацията да мине по-гладко.

Поздрави,
Г. Стоянов

Ами това си е упоменато в правилника, и то не от сега. 2 седмици преди състезанието, никой от състезателите няма работа в секторите. Не знам защо някои хора се правят, че това или не са го чели, или не важи за тях... Впрочем, има и други такива дреболии, ама ...
Аз затова казвам да ги напишем и всеки да си ги чете пак - в момента нямаме нищо извадено "черно-на-бяло" - нито правилник, нито инструкции за съдиите :(
Rosen's Fly Fishing Blog / Мухарски Клуб 'Стримерите'